Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Leden:

Nezaměstnaným po padesátce pomohl regionální projekt (Příbramský deník)

Jedním z projektů, který skončil s loňským rokem, byl Regionální individuální projekt „Začínáme po 50“. Uskutečnil se ve všech okresech Středočeského kraje za peníze z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Realizátorem projektu byla společnost MAVO s.r.o. a zadavatelem Úřad práce České republiky – krajská pobočka v Příbrami.

Cílovou skupinou projektu byly osoby ve věku nad 50 let, vedené v evidenci Úřadu práce ČR ve Středočeském kraji.

„Hlavním cílem projektu bylo především zvýšení zaměstnatelnosti uchazečů cílové skupiny, případně nalezení trvalého zaměstnání pro účastníka během nebo krátce po jeho účasti v projektu,“ uvedl Marek Kráčmar z realizačního týmu.

Projekt odstartoval v srpnu 2012 a měl pět částí.

Do projektu vstoupilo 653 lidí, z toho 396 žen. Téma osobnostního rozvoje a finanční gramotnosti ukončilo 641 účastníků.

„Ti, kteří se rozhodli pro počítačové dovednosti či některou z nabízených rekvalifikací, se stali úspěšnými absolventy kurzů, a jelikož někteří využili obě aktivity, projekt tak eviduje celkem 937 úspěšných absolventů kurzů,“ shrnul Kráčmar.

V rámci projektu vzniklo 54 nových pracovních míst, z toho 51 míst bylo podpořeno mzdovými prostředky a zaměstnalo se 166 osob.

Výše uvedená čísla podle Kráčmara vysoko překračují zadané plánované počty a projekt považuje za velice úspěšný.

Zdroj: Příbramský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 29.1.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 17:32.