Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Leden:

Nejsem zastáncem ústavů, tvrdí ministryně (Chebský deník)

„Navštívila jsem denní stacionář Mateřídouška v Chodově, kde jsem si s rodiči ujasnila pár věcí. Někteří z nich se totiž obávali, že jsem zastáncem ústavní výchovy. Vysvětlila jsem jim, že tomu tak není. Dojem vznikl protože, jsem při nějaké návštěvě pochválila jeden z ústavů,“ řekla Marksová.

Jak upřesnila, podporuje v souladu s moderními trendy, aby podobně postižení lidé byli doma a zároveň v denním stacionáři, jako je Mateřídouška. Je podle svých slov také ráda, že mohla vidět předstupeň chráněných dílen. Podle ní je dobře, že poté co si klienti sociálně terapeutických dílen osvojí pracovní návyky, mohou pracovat jinde za peníze.

Ministryně tak mohla vidět v sociálně terapeutických dílnách v Sokolově klienty pracující v kuchyni, keramické či dalších dvou dílnách.

„V Chodově provozujeme stacionář a dílny, v Sokolově pouze dílny. O stacionář tam usilujeme několik let,“ řekl zástupce ředitelky Pavel Bráborec.

Další zastávkou ministryně Marksové bylo sociální zařízení Betlém v Chebu, kde Diecézní charita provozuje službu azylový dům.

„Také tato služba je financována z individuálního projektu Karlovarského kraje pro služby sociální prevence a provozní náklady byly na období od září 2014 do září 2015 poskytovatelem vysoutěženy ve výši 5,2 mil. Kč,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák.

Návštěv se rovněž zúčastnili zástupci vedení měst i poskytovatelů sociálních služeb, v případě Sokolova starosta Jan Picka, místostarostka Renata Oulehlová a Pavel Bráborec, za poskytovatele sociální služby v Chebu pak místostarosta města Pavel Hojda a za poskytovatele ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr.

Zdroj: Chebský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 29.1.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 21:11.