Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Ministryně Marksová přijala nového amerického velvyslance

„Jsem velmi potěšena, že pan velvyslanec projevil zájem spolupracovat s naším ministerstvem a angažovat se především v problematice sociálního vyloučení, boje s chudobou, a nabídl i zkušenosti s osvětou lokálních politiků, starostů a samotných obyvatel měst, kterých se tato problematika dotýká nejvíce,“ uvedla po setkání ministryně Michaela Marksová.

Jednání se konalo na žádost americké strany u příležitosti nástupu nového velvyslance do diplomatické funkce. Ministryně Marksová debatovala s velvyslancem i o nejnovější situaci a teroristickém útoku v Paříži. Oba se shodli, že jde o popření základních hodnot naší západní společnosti – svobody slova, plurality názorů a lidskosti.

Andrew H. Schapiro byl jmenován velvyslancem USA v České republice 14. srpna 2014. Stejně jako bývalý americký velvyslanec Norman Eisen má i Andrew Shapiro české kořeny, narodil se v Chicagu v rodině českých imigrantů. Renomé si získal jako úspěšný právník, který zastupoval nejen velké společnosti jako Google, Youtube, ale zabýval se i problematikou bydlení nízkopříjmových skupin obyvatelstva. Velvyslanec Schapiro vystudoval historii na univerzitě Yale, filosofii, politiku a ekonomii na Oxfordské univerzitě a má doktorát z Harvard Law School. Je ženatý a má dvě děti.

Fotogalerie:

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 8.1.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.12. 2018 000 16:50.