Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014:

Prosinec

Obsah položky Prosinec:

 • Polepší si všichni, nejvíc rodiny s dětmi (Právo)
  ilustrační fotoZrušení třicetikorunových regulačních poplatků u lékařů a v lékárnách, zvýšení daňové slevy na děti, omezení výdajových paušálů pro živnostníky či zavedení druhé snížené sazby DPH. To jsou jen příklady mnoha změn, které začnou platit od 1. ledna příštího roku.
  Právo, 30. 12. 2014
 • Českým firmám pomůže v krizi kurzarbeit. Místo výpovědi se zkrátí pracovní doba (zpravy.rozhlas.cz)
  ilustrační fotoFirmám, které nechtějí v krizi propustit své zaměstnance, od ledna pomůže stát. V Česku začne platit takzvaný kurzarbeit. Tedy program na podporu zaměstnanosti. V praxi vypadá tak, že podnik uvolní zaměstnance z práce a vyplácí mu polovinu platu. Dalších dvacet procent přidá stát. Podmínkou ale je, že všechny žádosti musí schválit vláda.
  zpravy.rozhlas.cz, 29. 12. 2014
 • Jaké změny nás čekají od Nového roku? 12 ZÁSADNÍCH NOVINEK (tn.cz)
  ilustrační fotoOd Nového roku nás opět čeká několik změn, na které se musíme připravit. Některé jsou příjemné, jiné naopak spoustu lidí naštvaly. Podívejte se na přehled dvanácti nejdůležitějších novinek, které začnou platit od 1. ledna 2015.
  tn.cz, 29. 12. 2014
 • Karlovarský kraj podpoří provoz sociálně terapeutických dílen (parlamentnilisty.cz)
  ilustrační fotoVíce jak 14,5 milionu korun si mezi sebe rozdělí provozovatelé sociálně terapeutických dílen v regionu, kteří se věnují práci s lidmi se zdravotním, zejména mentálním postižením. Prostředky získají z individuálního projektu Karlovarského kraje, který byl podpořen z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.
  parlamentnilisty.cz, 29. 12. 2014
 • Od ledna 2015 se zvýší platy zdravotníků, vojáků a zaměstnanců v sociálních službách (personalista.com)
  ilustrační foto„Za poslední léta se práce nejen ve zdravotnictví stala málo atraktivní. Je to i proto, že malé platové ohodnocení je nedostatečně motivační, a to se samozřejmě promítá do kvality poskytovaných služeb. Proto jsme prosadili zvýšení platů o pět procent, které by mělo zamezit častý odliv pracovníků a pracovnic mimo oblast zdravotnictví,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.
  personalista.com, 17. 12. 2014
 • Chudším dětem obědy a dopravu, plánují ministři (Právo)
  ilustrační fotoŠkoláků, kteří nemají na zaplacení obědů, přibývá. Stejně tak roste počet dětí, zejména na venkově, pro jejichž rodiče je zátěží cena za dopravu do škol. Situaci sociálně slabých dětí chce řešit ministerstvo školství v koordinaci s ministerstvem práce a sociálních věcí. Ministři Michaela Marksová a Marcel Chládek (oba ČSSD) už chystají projekt, který by takovým dětem umožnil ve školních jídelnách obědvat.
  Právo, 13. 12. 2014
 • Průkazy handicapovaných se budou měnit automaticky (Právo)
  ilustrační fotoPrůkazy zdravotně postižených, které byly vydány do letošního roku, se budou nově měnit za nové automaticky. Nebude k tomu nutné opětovné posuzování zdravotního stavu zjevně handicapovaného nebo správní řízení. Změnu přinese vládní novela, kterou Senát téměř jednomyslně schválil. Normu nyní dostane k podpisu prezident.
  Právo, 11. 12. 2014
 • Projekt prostupného bydlení v Mostě pomohl už 22 rodinám (Mostecký deník)
  ilustrační fotoProjekt prostupného bydlení v Mostě zaměřený na zlepšení životních podmínek lidem žijícím v nevyhovujících podmínkách pomohl za více než dva roky svého fungování 22 rodinám.
  Mostecký deník, 11. 12. 2014
 • Praha 10 má první dětskou skupinu (Naše Praha 10)
  ilustrační fotoPrvní dětskou skupinou v Praze 10 se stala Školka K2, kterou provozuje rodinné centrum Klub K2. Vznik takzvaných dětských skupin umožnil dlouho diskutovaný zákon, který platí od konce listopadu.
  Naše Praha 10, 12. 12. 2014
 • Veřejně prospěšné práce, jak na ně? (Právo)
  ilustrační fotoMezi nejvyužívanější nástroje Úřadu práce České republiky (ÚP ČR) v rámci Aktivní politiky zaměstnanosti patří veřejně prospěšné práce (VPP). Jsou určeny především na méně kvalifikované a pomocné činnosti a ÚP ČR tato místa vytváří ze zákona jako krátkodobé pracovní příležitosti a přispívá na ně pouze po určitou dobu, nejdéle jeden rok.
  Právo, 10. 12. 2014
 • Získají dotace na podporu zaměstnanosti postižených (Právo)
  ilustrační fotoKarlovarský kraj (KK) zahajuje realizaci projektu s názvem Zítra v práci. Jde už o třetí projekt na podporu zaměstnanosti, s nímž kraj uspěl v žádosti o dotaci z prostředků Evropského sociálního fondu. Zaměřuje se na ženy pečující o dítě do 15 let, které mají problém uplatnit se na trhu práce, ale také například na lidi se zdravotním omezením.
  Právo, 10. 12. 2014
 • Handicapovaní si otevřou bistro (Týdeník Sokolovska)
  ilustrační fotoOdmítavý postoj společnosti vůči lidem s jakoukoliv odlišností a také vysoká nezaměstnanost v regionu Sokolovska. To jsou jedny z nejhlavnějších důvodů, proč nemohou lidé s mentálním postižením sehnat práci. Změnit to chce společnost Dolmen, o.p.s., Agentura pro chráněné bydlení. Ta pomůže s vytvořením, ale také udržením 11 pracovních míst pro postižené lidi. Po ročním kurzu, kdy skončí udržitelnost projektu, si musejí klienti vydělat na sebe i na pronájem. Kde? V nově vznikajícím bistru.
  Týdeník Sokolovska, 10. 12. 2014
 • Fondy EU pomohly opravit kavárnu na břehu Otavy. Teď zaměstnává zdravotně postižené (euractiv.cz)
  ilustrační fotoKavárna Pontes pomáhá zdravotně postiženým lidem s jejich integrací do společnosti. V současné době zaměstnává šest zdravotně postižených, kteří zde rozvíjejí své profesní a lidské dovednosti. Kavárna také slouží jako místo, kde se setkávají dva světy – svět nehendikepovaných a svět zdravotně postižených. Byla vybudována i za pomoci z evropských fondů.
  euractiv.cz, 9. 12. 2014
 • Začíná soutěž Obec přátelská rodině, přihlaste se včas! (Moderní obec)
  ilustrační fotoJeště až do 31. 12. lze podávat přihlášky do soutěže Obec přátelská rodině 2014. Soutěž už tradičně vyhlašují odbor rodiny a ochrany práv dětí Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a Stálá komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ve spolupráci s Asociací center pro rodinu, Sítí mateřských center a Svazem měst a obcí ČR.
  Moderní obec, 8. 12. 2014
 • Výrobce autodílů rozšiřuje výrobu, přijme dalších 130 lidí (MF Dnes)
  ilustrační fotoVýrobce autodílů Fehrer Bohemia rozšiřuje výrobu v České Lípě, zaměstnat chce až 130 lidí. Zhruba 50 by mělo být nezaměstnaných z evidence úřadu práce.
  MF Dnes, 5. 12. 2014
 • Ministerstvo práce chce razantněji stíhat neregistrované sociální služby (denikreferendum.cz)
  ilustrační fotoNa problém neregistrovaných sociálních služeb před časem upozornila ombudsmanka Anna Šabatová. Ministerstvo práce a sociálních věcí nyní avizuje, že chce problém razantně řešit. Neregistrované sociální služby totiž stojí mimo zákon.
  denikreferendum.cz, 3. 12. 2014
 • Na soukromé domovy seniorů míří kontroly (Pražský deník)
  ilustrační fotoStát chce přitvrdit v boji proti neregistrovaným ústavům sociální péče pro seniory. Včera to oznámila náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzana Jentschke Stöcklová. Cílem je, aby se privátní ústavy alespoň zaregistrovaly a bylo možné je kontrolovat. V Česku je jich zřejmě kolem 80, přesný počet ale nikdo nezná. Letos dostaly tři firmy, které tyto služby poskytují, od krajských úřadů pokuty v celkové výši necelého půl milionu korun.
  Pražský deník, 2. 12. 2014
 • Rozhovor s Michaelou Marksovou (ČRo Radiožurnál)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová poskytla rozhovor pro ČRo Radiožurnál, ve kterém diskutovala o zavedení kvót pro zastoupení žen ve vedení velkých firem v ČR. Evropská komise navrhuje, aby žen v těchto funkcích bylo minimálně 40 %.
  ČRo Radiožurnál, 1. 12. 2014
 • Vláda schválila plán na podporu hospodářského růstu (aktualne.cz)
  ilustrační fotoVláda schválila plán na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti, který počítá s vyššími investicemi do páteřní infrastruktury, bytového fondu, veřejných budov a projektů pro sladění rodinného a pracovního života.
  aktualne.cz, 1. 12. 2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.8. 2019 000 09:33.