Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Prosinec:

Od ledna 2015 se zvýší platy zdravotníků, vojáků a zaměstnanců v sociálních službách (personalista.com)

„Oblast sociálních služeb je dlouhodobě podfinancována. Pracovníci v sociálních službách si za po všech stránkách velmi náročnou práci zaslouží adekvátní odměnu,“ dodala ministryně.

Zdravotníkům a vojákům poskytovatelům zdravotnických služeb se zvyšuje platový tarif od prvního ledna příštího roku o pět procent. Zvýšení nemohlo být provedeno již s účinností od 1. listopadu 2014 z důvodu odlišného způsobu hrazení prostředků na platy prostřednictvím takzvané „úhradové vyhlášky“. Pro vojáky poskytovatele zdravotních služeb, kteří nejsou zdravotnickými pracovníky ani lékaři a zubními lékaři, ale jejich platy jsou financovány ze zdravotního pojištění, byla zavedena nová samostatná stupnice platových tarifů.

V souvislosti se zvyšováním platů ve veřejné správě a službách dojde zároveň ke vzniku nové stupnice platových tarifů, která se bude týkat zaměstnanců, kteří jsou pracovníky sociálních služeb a sociálních pracovníků v zařízeních sociálních služeb. Platové tarify budou zvýšeny oproti základní stupnici o 4 procenta, tedy o 7,5 procenta oproti výši platových tarifů platných do 31. října 2014. Finanční prostředky jsou zabezpečeny z kapitoly MPSV ve státním rozpočtu z tzv. „neinvestičních nedávkových transferů“, která byla na rok 2015 navýšena usnesením vlády o 750 mil. Kč.

Peníze byly poměrně rozděleny podle počtu pracovníků v sociálních službách a sociálních pracovníků všech poskytovatelů sociálních služeb skrze průměrnou platovou třídu ve výši 4 procent.

Zdroj: personalista.com

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 18.12.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 10:31.