Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Prosinec:

Praha 10 má první dětskou skupinu (Naše Praha 10)

„Školku K2 jsme otevřeli v roce 2010. Podmínky, za nichž mohou podle nového zákona vznikat zařízení pečující o děti předškolního věku, splňujeme již pět let,“ říká Regína Dlouhá, ředitelka Klubu K2 a dodává, že dosud existovalo několik legislativních možností, podle nichž mohla podobná zařízení fungovat.

Nový zákon dává jasné mantinely. Stanovuje i odbornou způsobilost pro osoby, které o děti od jednoho roku věku do zahájení povinné školní docházky pečují.

„V roce 2010 jsme zjistili, že neexistuje kvalifi kace k péči o děti do tří let. Proto jsme připravili kurz zaměřený právě na péči o batolata, který tehdy získal akreditaci ministerstva práce a sociálních věcí,“ vysvětluje Dlouhá s tím, že díky této zkušenosti se stal Klub K2 roku 2013 první „autorizovanou osobou“ v republice, která získala oprávnění nabízet kvalifikační zkoušky pro chůvy.

Klub K2 tak nyní nabízí - kromě péče o děti - nejen jednorázovou zkoušku „Chůva pro děti do začátku školní docházky“, kterou předepisuje MPSV, ale také „Kurz pro pracovníky v sociálních službách se zaměřením na péči o děti“.

„K jednorázové zkoušce, tak jak ji předepisuje ministerstvo, jsme navíc stanovili osobnostní parametry, které jsou pro práci s dětmi zásadní. Uchazeči u nás projdou také psychotestem osobnosti,“ uzavírá ředitelka centra.

Zdroj: Naše Praha 10

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 16.12.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.8. 2019 000 09:15.