Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Prosinec:

Výrobce autodílů rozšiřuje výrobu, přijme dalších 130 lidí (MF Dnes)

„Na spolupráci při výběru se už firma dohodla s úřadem práce, který na místa pro nezaměstnané přispěje v rámci aktivní politiky zaměstnanosti,“ řekla mluvčí úřadu práce Kateřina Beránková.

„Jde o zaměstnavatele, se kterým dlouhodobě spolupracujeme. Jsme schopni připravit mu nabídku na míru,“ řekla Kateřina Sadílková, pověřená řízením Úřadu práce ČR.

Fehrer Bohemia působí na českém trhu od roku 1992, vyrábí interiérové součásti pro automobily. Je dceřinou firmou německého holdingu F. S. Fehrer Immobilien. Spolupráce s úřadem práce není pro podnik ničím novým.

„Jde o zaměstnavatele, se kterým dlouhodobě spolupracujeme. Jsme schopni připravit mu nabídku na míru,“ řekla Kateřina Sadílková, pověřená řízením Úřadu práce ČR.

Už v loňském roce získala firma prostřednictvím úřadu práce 4,382 milionu korun z Evropského sociálního fondu na podporu společensky účelných míst, pomoc pro mladé, odbornou praxi a vzdělávání zaměstnanců. Fehrer zaměstnával na konci loňského ve svých závodech v České Lípě a Liberci bezmála 1400 lidí včetně agenturních pracovníků. Podnik investoval do dalšího rozšíření závodu v České Lípě.

„Zájem má především o dělníky do výroby, v tuto chvíli už vytipováváme vhodné uchazeče podle jejich požadavků,“ doplnila ředitelka českolipského úřadu práce Marcela Ottová.

Nová dohoda úřadu s firmou počítá s vytvořením 50 společensky účelných míst, kde by mohli najít uplatnění nezaměstnaní. Těch je v současné době v evidenci úřadu na Českolipsku kolem 5500. První nezaměstnaní by mohli do Fehreru nastoupit po Novém roce.

„Jedná se o práci ve třísměnném provozu. Způsob výroby a technologie nám umožňuje zaměstnat významný počet žen,“ doplnil ředitel českolipského závodu Jaroslav Obst.

Zdroj: Mladá fronta DNES

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 5.12.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 20:28.