Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Listopad:

Pakt zaměstnanosti přinesl kraji stovky pracovních míst (homerlive.cz)

Zástupci paktu zaměstnanosti aktivně komunikují s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR. Z posledních jednání například vyplynulo, že zástupci MPSV souhlasili s možnou orientací aktivit mimo jiné na činnost regionálních observatoří trhu práce. V říjnu letošního roku byla také ustanovena Pracovní skupina pro zaměstnanost – Severozápad, jejímž úkolem bude zajistit součinnost MPSV, GŘÚP ČR, Ústeckého a Karlovarského kraje v otázkách podpory zaměstnanosti ve dvou krajích. Ústecký kraj v této pracovní skupině mimo jiných zastupuje radní Martin Klika.

„Nejdůležitější činností Paktu zaměstnanosti je spolupráce při podpoře zaměstnanosti a především pak vzniku nových pracovních míst. S výsledky za posledních osmnáct měsíců jsem spokojen. Podařilo se do Ústeckého kraje přinést více než dvě stě miliónů korun na projekty, které mají zvýšit zaměstnanost. Podařilo se nám takto vytvořit více než tři sta pracovních míst. Navázali jsme spolupráci s jinými kraji. Řešíme nezaměstnanost společně konkrétními kroky, nestačí jen dělat analýzy a upozorňovat na to, že nezaměstnanost roste,“ uvedl předseda Řídicího výboru Paktu zaměstnanosti Ústeckého kraje Martin Klika.

Hlavním úspěchem paktu zaměstnanosti je dosažení navýšení alokace prostředků pro Ústecký kraj z cílených programů.

V programu Vzdělávejte se pro růst 2 v Ústeckém kraji o 38 mil. Kč, v programu „Praxe pro mladé“ do 30 let v Ústeckém kraji o 50 mil. Kč, alokace 100 mil. Kč do Ústeckého kraje na základě cílené výzvy MMR, alokace 50 mil. Kč pro Ústecký kraj v cílené výzvě D8 – MPSV a alokace 10 mil. Kč v cílené výzvě E1 – MPSV. V průběhu měsíce října byla otevřena dotační poradenská centra. První je umístěno v budově KÚ Ústeckého kraje, druhé v prostorách příspěvkové organizace kraje Evropská obchodní akademie Děčín. Poradenské centrum v Mostě funguje od 15. listopadu 2014.

Zdroj: homerlive.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 28.11.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 04:25.