Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Listopad:

Zaměstnávají autisty. I rodiče (Brněnský deník)

Před časem vznikl v Brně sociální podnik dot1 marketing, s. r. o. Firma v současné době realizuje projekt nazvaný Zaměstnávání osob s poruchou autistického spektra, který je konkrétním řešením, jak zaměstnat dvě znevýhodněné skupiny na trhu práce – jedince s poruchou autistického spektra a také rodiče, kteří pečují o své děti s autismem. Tento projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.

„Činnost byla zahájena v květnu 2013 a od té doby je za námi vidět kus práce,“ řekla Erika Turská, která ve firmě pracuje na pozici pracovník produkce a zároveň je matkou patnáctileté dcery s autismem.

V současné době mají tři zaměstnance s poruchou spektra a čtyři zaměstnance, kteří pečují o děti s autismem. Uskutečnili školení zaměstnanců v oblasti time managementu a také proběhlo specifické školení na jednotlivé pracovní pozice.

Firma dot1 marketing nabízí řadu služeb z oblasti marketingu.

„Navrhujeme grafický design, tvoříme webové stránky, poskytujeme SEO optimalizace, copywriting a aktivní telemarketing, digitalizujeme a archivujeme data v klientských databázích, nabízíme pestrou paletu tvorby tištěných reklamních předmětů či firemních tiskovin,“ uvedla Turská.

Dodala, že přestože jsou zaměstnanci celoživotně znevýhodněni, disponují odlišným pohledem na svět a jejich jedinečné vnímání je nenahraditelné. Proto ho firma využívá jako svoje know­how.

Podařilo se jí už zrealizovat řadu marketingových projektů pro zákazníky z různých oblastí obchodu, financí a práva.

„Moc bychom si přáli, aby i po ukončení projektu Zaměstnávání osob s poruchou autistického spektra firma fungovala dál. Naším cílem je získat dostatek zakázek, dál se rozvíjet a udržet se na trhu i při velké konkurenci,“ řekla Marie Matulová, která pracuje ve firmě na pozici operátor call centra a zároveň pečuje o syna s autismem.

Zdroj: Brněnský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 28.11.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.4. 2019 000 05:54.