Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Listopad:

Česká republika má třetí nejnižší nezaměstnanost v EU (denik.obce.cz)

Za poslední půlrok se daří vytvářet nová pracovní místa. Podle statistiky Ministerstva práce a sociálních věcí je v říjnu volných 58 200 pracovních míst, tedy meziročně více asi o 20 000.

„V míře nezaměstnanosti za září 2014 jsme skutečně jedni z nejlepších v Evropě, situaci pomohl zejména pozitivní vývoj ekonomiky, samozřejmě sezónní vlivy a rovněž významná aktivizační opatření, která MPSV a Úřad práce ČR uplatňují na trhu práce,“ uvedl náměstek ministryně práce a sociálních věcí pro zaměstnanost Jan Marek.

Svou roli podle něj sehrálo i to, že se stále zlepšuje spolupráce mezi úřady práce a zaměstnavateli, která vede k cílenému zprostředkování zaměstnání. MPSV a ÚP ČR také usilují o co nejefektivnější využívání evropských prostředků v aktivní politice zaměstnanosti.

Německo podle Eurostatu vykázalo za září míru nezaměstnanosti 5,0 %, u druhých Rakušanů činila 5,1 %. Slovensko mělo míru nezaměstnanosti 13 %, Polsko 8,7 %. Průměr EU28 činil 10,1 %.

Zdroj: denik.obce.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 21.11.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 02:34.