Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Listopad:

Nezaměstnaným lidem budou opět pomáhat Malá řemesla (Jihlavský deník)

„Během následujících dvanácti měsíců proběhnou dva běhy zahrnující řadu zajímavých a přínosných aktivit, které budou nabízeny mladým lidem do 25 let věku bez kvalifikace či s nízkou úrovní kvalifikace, a nově rovněž osobám starším 50 let, jež trápí dlouhodobá nezaměstnanost,“ řekl Martin Běhal, vedoucí Malých řemesel PLUS.

Program bude pro účastníky opět velmi pestrý.

„Mezi stěžejní aktivity bude patřit motivační kurz, nabídka sociálního poradenství, pracovní klub, kurz dluhového poradenství, počítačový kurz a především pak tvorba nových pracovních míst a pětiměsíční rekvalifikační kurzy v oborech truhlář, malíř a zahradník,“ dodal Běhal.

Cílem celého projektu je zvýšení kvalifikace účastníků a zlepšení některých jejich sociálních či komunikačních kompetencí. Absolventi pak díky tomu mohou uniknout z pasti dlouhodobé nezaměstnanosti a uplatnit se na trhu práce.

Vzdělávací řemeslné kurzy v Jihlavě běží od roku 2002. Celkem jimi prošlo 273 účastníků, úspěšně je dokončilo 198 lidí. V minulosti byly v nabídce rekvalifikačních kurzů například obory truhlář, malíř, šička nebo údržbář domu.

Malá řemesla PLUS jsou financována z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a z prostředků ze státního rozpočtu. Na starost je má Oblastní charita Jihlava, která spolupracuje s jednotlivými pobočkami úřadu práce na Vysočině.

Zdroj: Jihlavský deník

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 20.11.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 09:07.