Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Listopad:

Farmářský obchod otevřel i díky dotacím od úřadu práce (Svobodný hlas)

Byl to případ i farmářského obchodu v Hilbertově ulici. V říjnu ho s pomocí rodiny a dotací od úřadu práce otevřela Petra Janečková, jinak maminka rok a půl starého syna. Právě ženám s malými dětmi, ale také například mladým absolventům, osobám dlouhodobě nezaměstnaným, se zdravotním postižením anebo lidem nad padesát pět let jsou dotace na podnikání prioritně určené.

„Snažíme se tak podpořit lidi, kteří jsou na trhu práce znevýhodněni a hůře hledají uplatnění,“ vysvětluje Blanka Strouhalová, vedoucí oddělení trhu práce lounského úřadu.

Nejdůležitějšími podmínkami pro získání dotace jsou vypracovat dobrý podnikatelský plán a udržet pracovní místo alespoň jeden a půl roku. V případě, že žádost úřad schválí, můžete získat dotaci až do výše osmdesát tisíc korun a další příspěvky, třeba na rekvalifikaci nebo překlenovací příspěvek na úhradu nájemného pro obchod či provozovnu.

Petra Janečková se přípravám na otevření farmářského obchodu věnovala rok a do práce zapojila celou rodinu.

„Měla jsem jasnou představu, jaké zboží chci prodávat. Rozhodování, zda do podnikání jít, mi ulehčil hlavně fakt, že v našem regionu dosud takový typ obchodu chyběl. A díky vstřícné podpoře pracovnic lounského úřadu práce nebylo ani získání dotací nijak složité. Za to bych jim ráda poděkovala,“ uvádí paní Janečková.

Ostatním zájemcům o dotace pak vzkazuje:
„Jestli zvažujete nějaké vlastní, byť třeba miniaturní podnikání, nebojte se a jděte do toho, pokud to je jen trochu možné.“

Všechny podmínky pro získání dotací naleznete na stránkách ministerstva www.mpsv.cz nebo kontaktujte přímo úřad práce (tel.: 950 134 372). Letos s jejich přispěním otevřel například i salon pro psy a chovatelské potřeby Hafinka na Tyršově náměstí. Celkem v tomto roce úřad schválil již dvacet dotací, osm žádostí zamítl.

Zdroj: Svobodný hlas

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 14.11.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 23:57.