Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Listopad:

Diamo zaměstná 40 lidí na veřejně prospěšných pracích (Českolipský deník)

„Diamo se stává další společností, která jde příkladem ostatním zaměstnavatelům,“ řekla Kateřina Sadílková, pověřená řízením ÚPČR.

Diamo nyní na těžbě a sanaci zaměstnává více než 2700 lidí. Firma plánuje, že nezaměstnané využije na pomocné práce.

„Věříme, že se nám společně podaří obsadit všech 40 pracovních míst. V případě, že se dočasně přijatí zaměstnanci osvědčí, je možné diskutovat o možnosti jejich přijetí do stálého pracovního poměru,“ uvedl ředitel státního podniku Diamo Tomáš Rychtařík.

Na základě konkrétních požadavků firmy vybere úřad práce vhodné uchazeče o zaměstnání a zároveň poskytne příspěvek na vytvořená pracovní místa. Podobně už spolupracuje třeba s Lesy ČR nebo Českou biskupskou konferencí.

Veřejně prospěšné práce patří podle ní k nejvyužívanějším nástrojům aktivní politiky zaměstnanosti. Daří se díky nim zaměstnat i jinak obtížně umístitelné uchazeče.

Veřejně prospěšné práce vytváří úřad práce jako krátkodobé pracovní příležitosti a přispívá na ně po určitou dobu. Na konci září bylo v Česku na veřejných pracích zaměstnáno s podporou úřadu práce 20.259 lidí.

Na Českolipsku našlo díky podpoře práci už zhruba 400 nezaměstnaných.

„Využívají je hlavně města a obce při drobné údržbě a úklidu, máme ale například i asistenty ve školách, nezaměstnaní pracují i v různých církevních či sportovních organizacích,“ informovala Marcela Ottová z Úřadu práce v Česká Lípa.

Zdroj: Českolipský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 11.11.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 09:59.