Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Listopad:

Artifex: Veletrh řemesel a zaměstnanosti v Bruntále (bruntálský a krnovský deník)

Organizátoři veletrhu očekávají okolo tisícovky návštěvníků a doufají, že si žáci ověří možnosti studia, jeho náročnost a ujasní si tak představu o své budoucí profesi.

„Cílem veletrhu je poskytnout mladým lidem dostatek kvalitních informací o budoucím trhu práce, o povoláních, pro něž se rozhodují, o požadavcích na studijní a učební obory. Věříme, že tato akce bude opět přínosná a těšíme se na všechny návštěvníky, kteří na veletrh dorazí“ uvedl Milan Horna, ředitel Úřadu práce ČR kontaktního pracoviště Bruntál.

Akce je určena především pro vycházející žáky základních škol, jejich rodiče, pedagogické pracovníky, nezaměstnané, ale také širokou veřejnost. Veletrh ARTIFEX je specifický v tom, že se zde neprezentují školy, ale řemesla a nedostatkové technické obory na trhu práce. I tento ročník nabídne okolo třiceti ukázek profesí jako například nástrojař, obráběč kovů, zámečník, elektrikář, ale i chemik či zahradník. Vybrané obory a řemesla představí studenti středních škol z okresů Bruntál, Opava, Havířov, Olomouc a Šumperk.

Žáci a ostatní zájemci o studium tak budou mít možnost získat a porovnat aktuální informace týkající se podmínek studia, přijímacího řízení, profilu absolventa určitého oboru, mohou se také seznámit s ukázkami pracovních činností a některé si na místě vyzkoušet. Zástupci celkem patnácti škol spolu se zástupci úřadu práce jsou připraveni pomoci vycházejícím žákům při jejich rozhodování o profesní volbě a dospělým v orientaci a možnostech dalšího vzdělávání.

Zdroj: Bruntálský a krnovský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 11.11.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 23:48.