Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Říjen:

Firmy nechtějí zaměstnat padesátníky. Pomoci má projekt Go 50 Go (Moderní obec)

„Velice vítám aktivity, které mohou napomoci oživení trhu práce potenciálním zájemcům či uchazečům o zaměstnání nad 50 let, najít vhodná pracovní místa. Podpora této oblasti, zejména prostřednictvím poskytování informací ohledně volných pracovních míst, včetně odborného poradenství, spadá do přímé kompetence rezortu MPSV,“ říká k projektu Go 50 Go ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová.

Cílem je otevření diskuse na téma „Proč u nás padesátníci velmi obtížně shánějí nové zaměstnání“. Organizátoři chtějí mluvit o předsudcích vůči této věkové kategorii, ale i o tom, proč mladé kolektivy padesátníky nechtějí, co jim hlavně na této věkové skupině vadí, kde tkví podstata odmítání. Projekt by měl přispět s odpověďmi na otázku, proč je někdy pro personalisty a manažery obtížné zaměstnávat lidi nad padesát let. Zapojení personalisté chtějí své kolegy přesvědčit o výhodách smíšených týmů, o kvalitách zralejších a zkušenějších zaměstnanců.

Prvním krokem projektu je Konference Go 50 Go, která se koná 30. října v Podolské vodárně v Praze 4 pod záštitou ministryně Marksové Tominové.

Zdroj: Moderní obec (newsletter)

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 31.10.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 21:08.