Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Říjen:

Zaměstnanci veřejných služeb a vojáci z povolání dostanou od listopadu přidáno (personalista.com)

„Vláda se k tomu kroku rozhodla z důvodu dlouhodobého poklesu reálných platů v důsledku inflace. Tarify se naposledy plošně zvyšovaly před pěti lety. V roce 2011 navíc došlo k úsporným opatřením v platech zaměstnanců oproti roku 2010,“ vysvětluje ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Listopadové zvýšení platových tarifů se nebude týkat lékařů a dalších zaměstnanců ve zdravotnictví, jejichž platy nejsou financovány přímo ze státního rozpočtu. Prostředky na jejich platy jsou navázány na úhradovou vyhlášku Ministerstva zdravotnictví, kterou není možné novelizovat dříve než k 1. lednu 2015. Platy těchto pracovníků ve zdravotnictví by se proto měly zvýšit až od ledna.

V souvislosti s novelizací stupnic platových tarifů dochází k úpravě možnosti užití zvláštního způsobu určení platového tarifu. Současný široký rámec je zúžen do podoby před rokem 2011 a nadále se vztahuje pouze na zaměstnance v nižších platových třídách, na zaměstnance, u nichž s přibývajícími léty praxe nedochází ke zvýšení výkonnosti a na zaměstnance poskytovatele zdravotních služeb. Uvedená úprava má za cíl návrat k systému stanovení platových tarifů na základě obecně uznávané zásady, podle které se zkušeností roste výkonnost zaměstnance a kvalita odváděné práce.

Zdroj: personalista.com

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 24.10.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 23:48.