Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Říjen:

Zaměstnavatelé z celé Evropy míří na Profesia days v Praze (personalista.com)

„Mezinárodní veletrhy práce nabízejí výbornou příležitost k neformálnímu setkání zájemců o práci v zahraničí a samotných zaměstnavatelů. Uchazeči mají hned na místě možnost otestovat si svou znalost cizího jazyka a ověřit si, zda se jejich představy o práci v cizině shodují s požadavky tamních zaměstnavatelů,“ vyzdvihuje přínos těchto akcí generální ředitelka ÚP ČR Marie Bílková.

Pořadatelé letos počítají s rekordní účastí návštěvníků, pro které připravili pestrý program. Kromě obsáhlé nabídky volných pracovních míst, proběhne také celá řada přednášek a workshopů.

„Během nich se lidé například dozvědí, jak se připravit na přijímací pohovor, co obnáší práce v zahraničí, které profese jsou nejžádanější, kde získají potřebné doklady, jak se dostat na pohovor a uspět nebo jak budovat svou osobní značku. Budou si také moci otestovat znalost cizího jazyka či počítačové schopnosti,“ přibližuje Miroslav Chytil, manažer EURES ČR.

Navíc mohou návštěvníci přímo na veletrhu, v neformální atmosféře, absolvovat eventuální přijímací pohovor. A to bez zbytečného napětí a stresu. Své zástupce bude mít na akci i Česká správa sociálního zabezpečení. Lidé se jich budou moci ptát na věci související se sociálním pojištěním. Dozvědí se, jaké doby se započítávají do doby důchodového pojištění a kdy mohou čerpat dávky nemocenského pojištění. Informace pro návštěvníky tak budou opravdu komplexní.

Letos se veletrhu zúčastní 18 výrobních podniků od automobilových dodavatelů, přes výrobce digitální bezpečnosti, potravinářské nebo strojírenské společnosti, betonárky, až po společnosti nabízející řešení pro optická média nebo leteckou dopravu. Jako obvykle přijíždějí zaměstnavatelé z maloobchodu, kteří hledají nejen lidi do prodejen, ale i specialisty na své centrály. Jazykové schopnosti uplatní zájemci o novou práci u center sdílených služeb a nadnárodních společností. Mezi vystavovateli budou banky a finanční domy, logistické firmy nebo IT společnosti. Vstup na veletrh i odborný program je zdarma.

„Letošní novinkou je rozdělení odborného programu tzv. Cesty úspěchu do 6 zón pro lepší orientaci návštěvníků – každá z nich bude určena pro konkrétní skupinu zájemců, Půjde o Přednáškovou, Testovací, Vzdělávací, Poradenskou, Rodičovskou a Absolventskou zónu,“ vyjmenovává Kateřina Jaroňová, projektová manažerka Profesia days.

V rámci sítě EURES, která je zájemcům k dispozici v celé EU, funguje 900 poradců. Celkem 16 z nich působí v České republice. Lidé se na ně mohou obracet s dotazy týkajícími se nejen práce v zahraničí, ale také životních podmínek. Pracovní místa, která zaměstnavatelé přes EURES nabízejí, jsou prověřená a minimalizuje se tak možnost podvodu.

Zdroj: personalista.com

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 22.10.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 19:08.