Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Festival Nad oblaky 2014. Bezprostřednost a radost

"Je to skvělá akce, skvělý zážitek. Ukazuje se, že handicapovaní lidé mohou být talentovaní v různých směrech, jako je například právě zpěv, který tady hlavně zazněl nebo v hraní na hudební nástroje. A hlavně si to všichni užili, bavili se, měli tady spoustu fanoušků. Na festivalu jsem už jednou byla, a to na prvním ročníku jako radní Středočeského kraje. Nyní jsem na něj zavítala podruhé a jsem přesvědčena, že ministerstvo práce a sociálních věcí mu zachová přízeň i nadále," uvedla náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku Zuzana Jentschke Stőcklová.

Akce se konala 2. října 2014 v olomoucké obchodní galerii Šantovka v Divadle na Šantovce. Úplně ale stačilo, když zazněla hudbě ve foyer galerie, aby se klienti s pohybovým či mentálním postižením z ústavů a domovů sociální péče dali do tance. Mnozí z nich pak stáli na pódiu poprvé, a přesto své vystoupení zvládli na jedničku.

„Vy jste tu písničku zazpíval lépe, než Christina Aquilera,“ řekl směrem ke Gabrielovi Makulovi z Liberce hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

Když mladý postižený chlapec stál za mikrofonem, přítomným v sále běhal mráz po zádech a za své vystoupení sklidil oprávněně velké ovace naplněného sálu. Podobný pocit však měli hosté při každém vystoupení. Akce se zúčastnila padesátka zpěváků, kapel a pěveckých sborů z deseti krajů, obrázky přihlášené do malířské soutěže zdobily prostory před vstupem do divadla. Poslalo je přes dvě stě padesát výtvarníků z 12 krajů.

Organizátoři z obecně prospěšné společnosti ProMancus jsou potěšeni stoupajícím zájmem i tím, že si festival získal takovou velkou oblibu napříč celou Českou republikou. Finálový koncert s vernisáží se uskutečnil pod patronací Moniky Absolonové. Kmotrou akce byla Kateřina Kornová a patronkou letošního ročníku se stala naše nejúspěšnější nejoblíbenější královna krásy Monika Žídková. Výtvarnou přehlídku zaštítil sochař a malíř Kurt Gebauer, profesor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

FOTOGALERIE:

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 7.10.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.3. 2019 000 14:57.