Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Září:

Za seniory Centra sociálních služeb v Liberci přijela poprvé ministryně (Liberecký deník)

Prohlédla si nový domov pro seniory Kopretina a seznámila se zde se všemi sociálními službami, které ve svých domech i v terénu centrum nabízí. Ředitelka Lenka Škodová zavedla ministryni i mezi klienty odlehčovací služby.

„V současné době máme 830 klientů. Jsme schopni se starat maximálně o 900 seniorů, takže se pomalu blížíme ke stoprocentnímu naplnění naší kapacity,“ uvedla ředitelka Lenka Škodová.
„Poprvé jsme nyní mezi námi přivítali člena české vlády. Potěšil nás zájem paní ministryně o seniory a problematiku v této oblasti. Překvapilo mne také, jak je příjemná, milá, lidská, a že si na nic nehraje,“ doplnila.

S ministryní Marksovou Tominovou debatovali ředitelka a zaměstnanci centra o potřebě úpravy zákona o sociálních službách a změnách metodiky v pravidlech pro odlehčovací službu.

Ministryně slíbila, že rozhodně není v Liberci naposledy.

„Máte výhodu, že Liberec je jenom 100 kilometrů od Prahy. Určitě zase přijedu. Pozvání paní primátorky jsem přijala ráda, protože rozhodovat o důležitých věcech v Praze od stolu je něco úplně jiného, než se s problémy seznámit osobně přímo v terénu,“ dodala.
Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 15.9.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.2. 2018 000 04:49.