Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Náměstkyně Zuzana Jentschke Stőcklová navštívila Sportovní hry tělesně postižených v Hrabyni

Nechyběla ani náměstkyně ministryně práce pro sociální a rodinnou politiku Zuzana Jentschke Stőcklová a řada dalších hostů.

Soutěžilo se v 13 disciplínách v kategoriích muži, ženy, kvadruplegik, podle aktuálního zdravotního stavu (jízda na mechanických a elektrických vozících na okruhu, slalom na mechanických a elektrických vozících, hod granátem, hod kriketovým míčkem, střelba ze vzduchovky, elektronické šipky a foukací šipky, ruské kuželky, hod oštěpem, hod diskem, minigolf a lukostřelba). Po vynikajících sportovních výkonech následovala společenská zábava, se svým programem vystoupily tanečnice břišních tanců z Bruntálu, mažoretky, Jarmila Šuláková se skupinou Fleret a německá hudební skupina Modern Talking, obojí v podání zaměstnanců a přátel Centra sociálních služeb Hrabyně. A pak už následovala volná zábava s tancem. Celý program byl ukončen slavnostním ohňostrojem.

Hlavním cílem akce je umožnit uživatelům CSS Hrabyně aktivně se zapojit do dění v zařízení, a právě sportovní hry jsou vítanou příležitostí, aby si mohli prokázat i při svém handicapu možnost sebeuplatnění a pocitu, že něco pro sebe, ale i pro ostatní něco pozitivního vykonali. Nelze také opomenout skutečnost, že v rámci her probíhá kromě vzájemného měření sil ve sportovních disciplínách i setkání s obyvateli podobných zařízení. Nabízí se diskuse o problémech souvisejících s jejich handicapem, ale hlavně o vhodných možnostech využití volného času.

Již tradiční Sportovní hry tělesně postižených jsou pro mnoho účastníků motivací k vyvíjení celoročních sportovních a společenských aktivit, což zlepšuje kvalitu jejich života a pomáhá jim vyrovnat se s jejich mnohdy nelehkým osudem.

Fotogalerie:

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 3.9.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.12. 2018 000 10:26.