Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Září:

Kostka pomáhá ženám zvýšit šanci na práci (Právo)

„Komunitní centrum pomáhá nezaměstnaným ženám překonat každodenní drobné překážky při hledání zaměstnání, často se jedná o zdánlivé drobnosti, které však v konečném důsledku tyto ženy z pracovního trhu zcela vylučují,“ řekla ředitelka komunitního centra Kostka v Krásné Lípě Hana Volfová.

V připravených kurzech si účastnice mohou osvojit řadu nových dovedností, například šití, práci s textilem či další kreativní činnosti.

„První pracovní místo pro účastnice programu vytváříme my sami, a to pro zajištění provozu kreativních dílen a vytvoření sociálního šatníku,“ dodala Volfová.

Komunitní centrum zajišťuje i péči o děti tak, aby účastnice programu měly dostatek prostoru pro jednání se zaměstnavateli. Projekt Kompetence v Kostce byl spuštěn již počátkem července, slavnostní zahájení se uskutečnilo na konci srpna. Projekt je financovaný Norskými fondy a spravovaný nadací Open Society Fund Praha. Po dobu půldruhého roku trvání programu využijí služeb více než čtyři desítky nezaměstnaných žen.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 2.9.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 02:45.