Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Jak se žije seniorům v srdci metropole? Jana Hanzlíková navštívila Středisko sociálních služeb na Praze 1

„V rámci práce na Národním akčním plánu pro pozitivní stárnutí populace jsem se chtěla seznámit i se způsobem péče o seniory v Hlavním městě Praze. Přivítala jsem přístup zaměstnanců zdejšího střediska, které se snaží seniorům připravit přirozené prostředí, na které byli celý život zvyklí a zároveň jim poskytovat služby, které respektují jejich osobnost a potřeby,“ říká náměstkyně Jana Hanzlíková.

Prvním místem, kde se náměstkyně Jana Hanzlíková zastavila, byl Dům s pečovatelskou službou U Zlaté studně 1. Na Hradčanech, v blízkosti budov Parlamentu a těsně pod Pražským hradem, na místě se silným geniem loci, by možná jen málokdo hledal zařízení poskytující sociální služby. Právě zde našli pražští senioři prostor, kde jim je poskytována náležitá péče a podpora. Ve zdejším centru se snaží umožnit lidem v obtížné zdravotní a sociální situaci žít v důstojných podmínkách způsobem, který se nejvíce podobá způsobu, jímž žili doposud. Partnerský přístup, respektování osobnosti a vlastní vůle klientů, jsou hlavními principy, ze kterých se zde vychází. Zajímavostí pečovatelského domu je nově otevřená relaxační místnost, solná jeskyňka s přímořským klimatem.

Během dnešní pracovní akce stihla Jana Hanzlíková navštívit i Dům s pečovatelskou službou Týnská 17, kde jako místo pro odpočinek a relaxaci seniorům poskytuje krásná zahrada v blízkosti Staroměstského náměstí a k dispozici jsou zde i služby denního stacionáře a tísňová péče.

FOTOGALERIE:

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 26.8.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.5. 2019 000 01:08.