Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Srpen:

Ústeckému kraji se podařilo získat 20 milionů na nová pracovní místa (MF Dnes)

„První projekt se jmenuje Komplexní program podpory zaměstnanosti cílových skupin s handicapem na trhu práce v Ústeckém kraji a druhý má název Komplexní program podpory mladých lidí na trhu práce v Ústeckém kraji,“ uvedla krajská mluvčí Magdalena Hanáčková.

Je to podle ní první příležitost, kdy své síly při řešení problematiky zaměstnanosti spojí samospráva zastoupená Ústeckým krajem a státní správa zastoupená Úřadem práce ČR.

Projekty musí být dokončeny během následujících 14 měsíců.

„Je to velmi náročný termín, ale věřím, že se i díky výborné spolupráci s krajskou pobočkou úřadu práce podaří projekty zdárně realizovat,“ uvedl předseda řídícího výboru Paktu zaměstnanosti Ústeckého kraje Martin Klika.

„Jsem spokojen s tím, že se projekty zaměřují právě na nejohroženější skupiny na trhu práce, a to na mladé lidi bez praxe a na ženy, které se starají o své nemocné příbuzné či malé děti,“ doplnil.

Pakt zaměstnanosti loni uzavřely Ústecký kraj, Krajská hospodářská komora, Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje či ústecká univerzita hlavně za účelem získávání finančních prostředků na podporu zaměstnanosti. Letos na jaře se k paktu připojila i Regionální rada odborových svazů ČMKOS Ústeckého kraje.

Zdroj: MF Dnes

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 19.8.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 18:27.