Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Červenec:

Ministerstvo práce prodlouží IT smlouvu s firmou OKsystem (tyden.cz)

Smlouva podle ní bude prodloužena při vypsání nového výběrového řízení na provozovatele systému.

Marksová uvedla, že už začátkem roku bylo jasné, že do jeho konce nelze stihnout uspořádat otevřené výběrové řízení.

"Počítá se s tím, že až bude to výběrové řízení vypsáno, tak zároveň bude muset být smlouva s OKsystem prodloužena o rok prostřednictvím jednacího řízení bez uveřejnění," řekla.

Sobotka pak poznamenal, že výběrové řízení musí být standardní a transparentní.

Staronový systém na výplatu dávek od firmy OKsystem využívají úřady práce opět od začátku roku. Úředníci se museli k původním aplikacím vrátit poté, co antimonopolní úřad zakázal používat dva roky staré produkty od firmy Fujitsu kvůli porušení zákona o veřejných zakázkách. Resort práce pod vedením někdejšího ministra Jaromíra Drábka (TOP 09) totiž programy a služby pořídil bez tendru, připojil se jen k rámcové smlouvě ministerstva vnitra s firmou Fujitsu Technology Solutions.

Premiér na tiskové konferenci po jednání s Marksovou uvedl, že za priority ministerstva považuje aktivní politiku zaměstnanosti a jasný návrh na konkrétní podobu zrušení druhého důchodového pilíře. Marksová poznamenala, že by o zrušení druhého pilíře měla ještě na podzim jednat vláda. Uvedla také, že chce na příští tripartitě diskutovat o zvýšení minimální mzdy o 700 korun, na kterém se nedávno domluvila vládní koalice. Takové navýšení se ale nelíbí zaměstnavatelům, uvedl po jednání tripartity předseda Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.

Sobotka svou stranickou kolegyni pochválil za několik věcí, které se podle něj resortu povedly, včetně změny valorizace penzí, navyšování počtu zaměstnanců na úřadech práce a rozšíření výplat porodného.

Zdroj: tyden.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 29.7.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 21:10.