Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Červenec:

Nová Rada by měla zlepšit situaci seniorů (prvnizpravy.cz)

Národní akční plán podporující pozitivní stárnutí pro období let 2013 až 2017 je zásadním materiálem v otázce podpory seniorů v České republice a má několik klíčových priorit. Jednou z hlavních oblastí je zajištění a ochrana práv seniorů, kteří jsou velmi zranitelnou skupinou. Musí se zlepšit vnímání role seniorů ve společnosti, a to nejlépe skrze příklady dobré praxe.

Je třeba rozšířit podporu různých druhů vzdělávání, tak aby mohli senioři nadále rozvíjet jejich schopnosti. Velký potenciál je skryt v dobrovolnické práci seniorů a podpoře mezigeneračních center. Samostatným okruhem je i zaměstnávání seniorů a takzvaný Age management a jeho aplikace v praxi. Větší pozornost a ocenění by mělo směřovat například i k seniorům, kteří se pomáhají starat nebo vychovávat členy vlastní rodiny. Zajistit potřebnou kvalitu života a bydlení je potřeba nejen ve velkých městech, ale i na venkově. Stejně jako ochranu zdraví, posílení domácí a sociální péče. Jednalo se také o rozšíření působnosti a spolupráce v jednotlivých regionech.

Zdroj: prvnizpravy.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 1.7.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.9. 2018 000 17:30.