Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Tiskové zprávy MPSV » Rok 2014:

Tiskové zprávy (červenec)

Obsah položky Tiskové zprávy (červenec):

 • (Soubor typu .pdf)ÚP ČR je připraven pomoci obcím i lidem, které zasáhly záplavové deště
  ilustrační fotoStarostové obcí, které v uplynulých dnech zasáhly silné lijáky, a potřebují pomoc při odstraňování škod, se mohou obrátit na Úřad práce ČR (ÚP ČR). Všechna jeho kontaktní pracoviště v dotčených regionech jsou připravena vyjít jim maximálně vstříc.
 • (Soubor typu .pdf)MPSV chce efektivní a ekonomický informační systém pro zajištění výplaty dávek
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí intenzivně pracuje na přípravě otevřených zadávacích řízení na poskytovatele informačních systémů v oblasti zajišťování výplaty nepojistných sociálních dávek a dávek státní politiky zaměstnanosti.
 • (Soubor typu .pdf)Více než 6 tis. návštěv u zaměstnavatelů a tisíce nových volných pracovních míst v databázi ÚP ČR
  ilustrační fotoBěhem ledna až června letošního roku absolvovali zaměstnanci Úřadu práce ČR (ÚP ČR) celkem 6 177 monitorovacích návštěv u firem a obecních úřadů.
 • Premiér pochválil ministryni Marksovou za první půlrok práce v čele resortu
  ilustrační fotoPremiér Bohuslav Sobotka jednal v pondělí v rámci bilančních cest po resortech s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou.
 • (Soubor typu .pdf)Počet případů snížení či odnětí nemocenského se meziročně zvýšil. Bylo jich o 130 více
  ilustrační fotoOd začátku roku do konce června 2014 provedli pracovníci okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ) 74 692 kontrol dodržování režimu dočasně práceneschopného pojištěnce.
 • (Soubor typu .pdf)Na podporu zaměstnávání OZP poskytl ÚP ČR od ledna do června téměř 2 mld. Kč
  ilustrační fotoV České republice žije zhruba jeden milion lidí se zdravotním postižením (OZP). Na konci června 2014 jich evidoval Úřad práce ČR (ÚP ČR) 60 849, tedy 11,3 % z celkového počtu uchazečů o zaměstnání.
 • (Soubor typu .pdf)Vláda podpořila zvýšení mezd zaměstnanců v sociálních službách
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí předložilo vládě k projednání materiál „Posílení prostředků na financování sociálních služeb v roce 2015.“
 • (Soubor typu .pdf)Platy zákonodárců a soudců příští rok stoupnou o symbolické procento
  ilustrační fotoZabránit skokovému nárůstu platů a náhrad výdajů představitelů státu a některých státních orgánů, včetně soudců a poslanců Evropského parlamentu, je cílem novely zákona, kterou na dnešním jednání schválila vláda.
 • (Soubor typu .pdf)Většina sociálních dávek míří lidem, kteří je opravdu potřebují
  ilustrační fotoMíra neoprávněného pobírání či zneužívání sociálních dávek se v České republice pohybuje, podle informací Generálního ředitelství Úřadu práce ĆR, mezi 5 a 10 procenty z celkového objemu vyplácených dávek.
 • (Soubor typu .pdf)Firmy nabízejí v “Odborné praxi“ více než 8 400 pracovních míst
  ilustrační fotoCelkem 6 163 zaměstnavatelů v celé ČR projevilo ke konci června 2014 zájem o vstup do projektu „Odborné praxe pro mladé do 30 let“. V jeho rámci nabídli absolventům a mladým lidem do 30 let 8 410 pracovních míst.
 • (Soubor typu .pdf)Počet důchodů s exekuční srážkou za prvních šest měsíců letošního roku vzrostl o 1 600
  ilustrační fotoČeská správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) prováděla k 30. 6. 2014 exekuční srážky u 72 656 důchodů. To je přibližně o 1 600 více než v prosinci loňského roku.
 • (Soubor typu .pdf)Od ledna do června 2014 prošlo rekvalifikací téměř 25 tis. lidí
  ilustrační fotoBěhem prvního pololetí letošního roku se 24 981 uchazečů o zaměstnání zúčastnilo některého z široké nabídky rekvalifikačních kurzů, na kterých se plně nebo zčásti podílel finančně Úřad práce Úřad práce ČR (ÚP ČR).
 • (Soubor typu .pdf)Úřad práce posílí šest set terénních pracovníků
  ilustrační fotoÚřad práce ČR (ÚP ČR) může začít přijímat celkem 600 nových zaměstnanců na agendu nepojistných sociálních dávek (NSD). Na dnešním jednání o tom rozhodla vláda. Posily budou působit hlavně v terénu s tím, že o dalším případném posílení bude jednat vláda v prosinci tohoto roku.
 • Tazatelé se vydají do terénu, aby načrtli mapu sociálně vyloučených lokalit v ČR
  fotografie z terénuVelké terénní šetření ve více než dvou stovkách vytipovaných obcí na celém území ČR, které má za úkol sledovat, jaká je v obcích míra sociálního vyloučení a s čím se lidé žijící v takovém prostředí musí vyrovnávat, začíná právě v těchto dnech. Akce je součástí Analýzy sociálně vyloučených lokalit v ČR, kterou pro Ministerstvo práce a sociálních věcí od začátku roku provádí společnost GAC. Výsledky pomohou nasměrovat unijní pomoc z Evropského sociálního fondu tam, kde je nejvíce zapotřebí.
 • (Soubor typu .pdf)Ministerstvo poskytne lidem v nouzi zdarma potraviny a věci základní potřeby
  jídlo (ilustrační foto)Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje nový program financovaný z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD). Česká republika má v novém programovém období 2014+ možnost z tohoto fondu získat až 23,3 milionů EUR.
 • (Soubor typu .pdf)Sociální bydlení bude financováno i z evropských fondů
  matka s dcerou (ilustrační foto)Na středečním jednání Vlády ČR byl schválen programovaný dokument Integrovaného regionálního operačního programu pro období 2014 – 2020, který je zastřešujícím dokumentem pro Integrovaný regionálního operační program (dále jen IROP), který bude financován z Evropského fondu regionálního rozvoje. V následujícím měsíci pak bude probíhat konečné schválení Evropskou komisí. Tento operační program, ze kterého lze financovat investiční akce, bude stěžejním pro realizaci sociálního bydlení a dalších doprovodných aktivit. MPSV se aktivně zapojovalo při přípravě specifických cílů, zejména těch, které jsou v jeho gesci.
 • (Soubor typu .pdf)Vláda podpořila návrh Operačního programu Zaměstnanost
  peníze (ilustrační foto)V listopadu 2012 bylo Ministerstvo práce a sociálních věcí pověřeno řízením a realizací Operačního programu Zaměstnanost 2014–2020. Příprava programu však byla zahájena již v roce 2011. Završením několikaleté přípravy bylo předložení návrhu Operačního programu Zaměstnanost ke schválení Vládě České republiky.
 • (Soubor typu .pdf)ÚP ČR podporuje vzdělávání zaměstnanců
  studenti v talárech (ilustrační foto)Více než 1 400 firem v celé České republice získalo finanční podporu na základě schválených žádosti v rámci národního individuálního projektu "Vzdělávejte se pro růst!". Úřad práce ČR (ÚP ČR) přijal celkem 8 239 žádostí o příspěvek na zabezpečení vzdělávacích aktivit. V rámci těch schválených následně uzavřel 5 734 dohod na zabezpečení vzdělávání a podpořil 25 695 zaměstnanců. Objem poskytnutých prostředků přesáhl 630,5 mil. Kč, z toho 328 762 645 Kč šlo na úhradu vzdělávání a 300 658 888 Kč činily příspěvky na mzdové náklady po dobu vzdělávání. Projekt spolufinancoval ESF prostřednictvím OP LZZ.
 • Pokles nezaměstnanosti pokračoval i v červnu
  graf na monitoru (ilustrační foto)K 30. 6. 2014 evidoval Úřad práce ČR (ÚP ČR) celkem 537 179 uchazečů o zaměstnání. To je o 12 794 méně než v květnu a o 3 294 méně než v červnu 2013. Z celkového počtu lidí bez práce bylo 522 065 dosažitelných uchazečů (jsou schopni okamžitě nastoupit do zaměstnání). Podíl nezaměstnaných klesl na 7, 4 % (květen 2014 – 7,5 %, červen 2013 – 7,3 %). Naopak se zvýšil počet volných pracovních míst – meziměsíčně o 1 456, meziročně pak o 5 447. Celkem jich zaměstnavatelé nabízeli 49 479. Aktuální výsledky dnes zveřejnil Úřad práce ČR.
 • (Soubor typu .pdf)ÚP ČR pomáhá dětem z dětských domovů
  děti (ilustrační foto)Na pět desítek dětí a mladistvých v Olomouckém kraji se učí v rámci projektu Sdružení D „Kluby na cestě“, jak fungovat v běžném životě poté, co opustí brány dětského domova. Nyní už i za pomoci Úřadu práce ČR (ÚP ČR), který se stal partnerem programu.
 • (Soubor typu .pdf)Brigády na poslední chvíli: roste zájem o hlídání dětí i manuální práce
  Manuální práce (ilustrační foto)Praha, 1. 7. 2014 – Podle aktuálních statistik inzertních novin ANNONCE a portálu ANNONCE.cz zájem o brigády zhruba pětinásobně převyšuje nabídku. Nejméně brigádních příležitostí mají studenti a senioři. V porovnání s květnovými údaji však nabídka vzrostla, především díky sezonním pracím ve stavebnictví a najímání pomocné síly na letní zahrádky hospod a restaurací.

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.3. 2019 000 06:03.