Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Červen:

Marksová už ví, co se sociálně vyloučenými. Prozradila to v Chomutově (parlamentnilisty.cz)

“Je tady maximum preventivních činností, aby tady neeskalovaly negativní jevy," řekla ministryně po návštěvě některých lokalit, kde žije větší množství sociálně slabých, a sociálního centra Kamínek.

Centrum poskytuje široké spektrum podpůrných služeb dětem, mládeži i celým rodinám.

“Za tím je těžká každodenní práce, nemalé množství finančních prostředků, ale především vůle s tím něco dělat, vůle i v problematických lokalitách pracovat, aby se tady neděly ještě horší věci," doplnila Marksová.

Veřejně prospěšné práce se prodlouží

Novela zákona o hmotné nouzi by měla zamezit situacím, kdy stát prostřednictvím příspěvků a doplatků na bydlení platí majitelům domů a ubytoven přemrštěné nájemné.

“Nezneužívají ho lidé, kteří bydlí na těch ubytovnách, ale zneužívají je ti majitelé tím, že dávají předražené nájmy," řekla Marksová.

Novela by podle ní měla platit nejpozději od příštího roku. Podobné je to i se zákonem o veřejné službě.

“Tady ale ještě máme naději, že když se sejde Senát v létě, mohly by platit od září," doplnila ministryně.

Ministerstvo navíc počítá s rozšířením veřejně prospěšných prací. Namísto současného roku by je stát podporoval roky dva.

“Tato pracovní místa mohou obce využívat pro dlouhodobě nezaměstnané všech kategorií," doplnila ministryně.

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 6.6.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.2. 2018 000 04:19.