Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Červen:

V Ralsku vyroste nová továrna. Dá práci až třem stovkám lidí (Mladá fronta DNES)

Společnost totiž potřebuje rozšířit provoz a ve Čtveříně na Semilsku, kde má sídlo a zaměstnává na dvě stovky lidí, už vyčerpala všechny možnosti, jak dále růst.

„Oblast ve Čtveříně je z hlediska logistiky i pracovní síly už vyčerpaná,“ potvrdil majitel společnosti Oldřich Vlček.

Nabídka vysokého počtu pracovních míst znamená do budoucna dobrou zprávu především pro Ralsko samotné. Ve městě s bezmála dvěma tisíci obyvatel totiž Úřad práce České republiky eviduje až 95 procent lidí, kteří hledají práci déle než pět měsíců.

„Velmi vítáme rozhodnutí postavit továrnu na zelené louce. Pro Ralsko je to skutečně významná záležitost,“ doplnila mluvčí Úřadu práce České republiky Kateřina Beránková.

Českolipsko navíc sužuje nezaměstnanost dlouhodobě a o jednu pracovní nabídku se zde pere zhruba 16 uchazečů.

„Jsme si toho vědomi a je to jeden z důvodů, proč jsme tam šli,“ konstatoval Vlček.

Jeho rozhodnutí i osobní přístup vítá i starosta Ralska Miroslav Králík. „Je to firma s velice šikovným vedením. Pro nás je to velice zajímavé, protože zde mohou vyrůst postupně i nové domy nebo se stávající mohou obnovit. Záměr firmy budeme představovat na veřejném zasedání zastupitelů i obyvatelům města,“ slíbil Králík.

Možnost získat informace o nabídce společnosti KV Final budou mít lidé například ve středu 25. června, kdy firma přímo v Ralsku plánuje nábor nových zaměstnanců.

„Rádi přivítáme všechny, kdo mají zájem a hlavně chuť pracovat,“ zve vedoucí personálního oddělení Ludmila Velasová.

KV Final je rodinná firma s dvacetiletou tradicí. Na Semilsku zaměstnává zhruba 200 lidí, převážně montážních dělníků, kteří pracují u lisovacích strojů ve třísměnném provozu.

Firma se specializuje na výrobu kovových dílů pro automobilový průmysl. Součástky do tlumičů, nerezové koncovky výfuků i díly do střech automobilů vyváží převážně do zahraničí.

Zdroj: Mladá fronta

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 4.6.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 03:26.