Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014:

Červen

Obsah položky Červen:

 • Trutnov navštívila ministryně práce a sociálních věcí (Krkonošský deník)
  postižení (ilustrační foto)Na pozvání předsedy klubu zastupitelů ČSSD v Trutnově Jaroslava Špačka a senátora Pavla Trpáka přijela ve čtvrtek na pracovní návštěvu ministryně práce a sociálních věcí. Vedle jednání se zástupci odborů z podniků v regionu a politiků zvolených do místní samosprávy i obou komor parlamentu navštívila také Klub vozíčkářů Bukovinka.
  „Debatovali jsme zejména o možných řešeních problematiky sociálně vyloučených lokalit. Shodli jsme se mimo jiné na významu prodloužení podpory institutu veřejných prací na dva roky,“ uvedla ministryně Marksová.
  Krkonošský deník, 30. 6. 2014
 • V květnu propouštělo nejméně firem za posledních 17 měsíců (finexpert.cz)
  ilustrační fotoZ nejnovějších informací Úřadu práce ČR vyplývá, že v květnu tohoto roku nahlásilo hromadné propouštění zaměstnanců 9 zaměstnavatelů. Tento krok se dotkne 511 lidí. A to hlavně v Praze a na Jižní Moravě. Přesto je to nejmenší vlna propouštění za poslední rok a půl.
  finexpert.cz, 26. 6. 2014
 • Michaela Marksová: Rozhovor - Události, komentáře: Nedůstojné ústavy pro seniory (zdn.cz)
  ilustrační fotoO aktuální situaci v některých problematických sociálních ústavech pro seniory hovořila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v Událostech a komentářích, a to v souvislosti s vydaným varováním veřejné ochránkyně práv, která poukázala na špatný stav některých těchto zařízení.
  zdn.cz, 25. 6. 2014
 • Práce se nabízí v českých lesích při zalesňování Krušných hor (prvnizpravy.cz)
  ilustrační fotoÚřad práce ČR (ÚP ČR) a Lesy ČR (LČR), s. p. prohloubí spolupráci při umísťovaní uchazečů o zaměstnání při zalesňování Krušných hor. Shodli se na tom zástupci obou institucí na společném jednání, které proběhlo v polovině června 2014.
  prvnizpravy.cz, 25. 6. 2014
 • Rozhovor: Chceme jen splatit to, co naše země dluží důchodcům (MF DNES)
  ilustrační fotoVystudoval filozofii, matematiku, politologii a sociologii. Učí na vysoké škole. Radil Špidlovi a Škromachovi a právě radí Sobotkovi. Teď řídí vládní Odbornou komisi pro důchodovou reformu. Řeč je o prof. Martinu Potůčkovi, který v rozhovoru pro MF Dnes diskutoval o budoucí podobě důchodové reformy a zvýšené valorizaci důchodů od ledna 2015.
  MF DNES, 25. 6. 2014
 • ČSSZ: V Česku letos ubylo 13.000 podnikatelů, je jich 964.000 (finance.cz)
  ilustrační fotoPočet podnikatelů, kteří si samostatnou výdělečnou činností skutečně vydělávají, klesl v prvním čtvrtletí v Česku o 13.000 na 964.000. ČTK to zjistila z evidence České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Loni počet podnikatelů, tedy například soukromých lékařů, umělců nebo zemědělců, klesl o 17.000 na 977.000.
  finance.cz, 24. 6. 2014
 • Martin Potůček: Rozhovor - Podoba důchodové reformy, Hyde Park (ČT24)
  ilustrační fotoO budoucnosti důchodového systému hovořil předseda Odborné komise pro důchodovou reformu Martin Potůček v pořadu Hyde Park na ČT24. Dalším tématem diskuse byly také návrhy na zrušení II. pilíře.
  ČT 24, 23. 6. 2014
 • Povolení k práci v Česku získají cizinci snadněji než dosud (aktualne.cz)
  ilustrační fotoMísto dvou dokumentů bude stačit jedna kartička, celý proces zajistí jediný úřad. Postup získání povolení k práci v Česku pro cizince z mimoevropských zemí se od příštího týdne zjednoduší. Místo dvou dokumentů bude stačit jedna kartička. Zjednodušení přinášejí úpravy zákonů o pobytu cizinců a o zaměstnanosti, které nabývají účinnosti 24. června.
  aktualne.cz, 23. 6. 2014
 • Poslanci schválili alternativu k přeplněným školkám. Dětské skupiny mají fungovat od září (iHNed.cz)
  ilustrační fotoRodiče budou mít více možností, kam umístit své dítě. Tím, že se tak dříve vrátí do zaměstnání, stát jen v roce 2015 může získat 382 až 573 milionů korun do státního rozpočtu. V dalším roce by to mohla být až miliarda korun.
  iHNed.cz, 21. 6. 2014
 • Michaela Marksová: Rozhovor – Valorizace důchodů od ledna 2015, Události (ČT 1)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová byla hostem v pořadu Události na ČT1, ve kterém hovořila o přijatém návrhu zákona o vyšší valorizaci důchodů od ledna 2015, který byl přijat v Poslanecké sněmovně. V příštím roce by se měly penze mimořádně zvýšit o 1,8 procenta. V praxi to znamená, že by důchody vzrostly v průměru o 205 korun.
  ČT 1, 20. 6. 2014
 • Škrty v důchodech končí, poslanci schválili rychlejší růst (aktualne.cz)
  ilustrační fotoDůchody od ledna 2015 stoupnou o 1,8 procenta, tedy v průměru asi o 205 korun. Návrh ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové Tominové (ČSSD) v pátek schválili poslanci.
  aktualne.cz, 20. 6. 2014
 • Marksová: Věk odchodu do penze zvyšovat nechceme (Právo)
  ilustrační fotoČeská republika nebude souhlasit s letošními doporučeními Evropské komise jednotlivým členským zemím, pokud v nich pro Česko zůstane bod o potřebě rychlejšího zvyšování věku odchodu do důchodu.
  Právo, 20. 6. 2014
 • Ano kvótám pro ženy ve vedení firem. Česko mění názor (tyden.cz)
  ilustrační fotoČeská republika asi změní svůj dosud odmítavý postoj k záměru Evropské komise prosadit povinné kvóty pro zastoupení žen v dozorčích a správních radách firem. Uvedla to ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v Lucembursku, kde o věci jednali odpovědní ministři osmadvacítky.
  tyden.cz, 19. 6. 2014
 • Fond dalšího vzdělávání - současnost, perspektivy, výzvy (HN)
  ilustrační fotoV půli května se konala v prostorách Fondu dalšího vzdělávání (FDV) v Praze tisková konference pod názvem „Stáž jako nástroj dalšího vzdělávání“. Při této příležitosti jsme vyzpovídali Lenku Kauckou, které je pověřena řízením FDV.
  Hospodářské noviny, 18. 6. 2014
 • Agresivita nezaměstnaných rapidně roste. Bojíme se, říkají úřednice (MF Dnes)
  ilustrační fotoOd začátku roku řešili na úřadech práce přes třicet fyzických napadení a stovky verbálních útoků. Dochází k bouchání do stolu, kopání do židlí, shazování počítačů a samozřejmě i k nespočtu vulgarismů.
  MF Dnes, 17. 6. 2014
 • Stovky lidí mají zájem o stáž ve firmách (MF Dnes)
  ilustrační fotoKdyž se Ondřej Kosík z Moravskobudějovicka, absolvent elektrotechnické průmyslovky rozmýšlel, jak by co nejlépe zvýšil svou možnost uchytit se na trhu práce, rozhodl se vstoupit do programu Stáže ve firmách.
  Mladá fronta DNES, 16. 6. 2014
 • Pracovních úrazů v květnu ubylo, „smrťáků“ nikoli (novinky.cz)
  ilustrační fotoStátní úřad inspekce práce (SÚIP) evidoval v květnu 3088 pracovních úrazů, což je zhruba o desetinu méně než loni ve stejném měsíci, kdy se stalo 3427 úrazů.
  novinky.cz, 13. 6. 2014
 • MPSV: Obavy ODS jsou liché. Kolaps systému sociálních služeb nehrozí (Právo)
  ilustrační fotoObčanští demokraté varují před kolapsem sociálních služeb, na kterých je závislých 700 tisíc lidí. Ten podle nich nastane od ledna, kdy jejich financování převezmou od ministerstva práce a sociálních věcí MPSV kraje.
  Právo, 13. 6. 2014
 • Berou pracující důchodci práci mladým lidem? (ČT)
  ilustrační fotoNejen o tom, ale i o celkovém nastavení penzijního systému a věku odchodu do důchodu diskutovala ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v pořadu Máte slovo.
  Česká televize, 12. 6. 2014
 • Chcete zakázku? Stát se zeptá, koho zaměstnáte (Českobudějovický deník)
  ilustrační fotoOprava náměstí, kde budou povinně pracovat i místní lidé, nebo třeba občerstvení do kanceláře, které budou připravovat lidé s hendikepem. I tak by v budoucnu mohlo vypadat zadávání veřejných zakázek.
  Českobudějovický deník, 12. 6. 2014
 • Vysokoškoláci nacházejí práci snadněji (novinky.cz)
  ilustrační fotoNezaměstnanost absolventů vysokých škol byla v roce 2013 dvaapůlkrát nižší, než činí národní průměr. V evidenci Úřadu práce České republiky (ÚP ČR) bylo zhruba 3 400 vysokoškoláků s bakalářským, magisterským i doktorským titulem. Méně pak absolventů technických oborů.
  novinky.cz, 11. 6. 2014
 • LN v anketě mezi členy důchodové komise položily následující otázky: (Lidové noviny)
  ilustrační fotoJak byste nahradil(a) druhý pilíř, respektive jakou formu důchodové reformy podporujete? Jak chcete zajistit, aby byl na důchodovém účtu dostatek financí pro přiměřené penze? Jak byste zvýšil(a) zásluhovost státních penzí? Na tyto otázky odpovídali členové důchodové komise při MPSV v rozhovoru pro Lidové noviny.
  Lidové noviny, 11. 6. 2014
 • Sociální bydlení se vyjasní v září (E15)
  ilustrační fotoPřijetí zákona o sociálním bydlení bude předcházet koncepci, jež určí, kdo bude mít na sociální byty nárok a kdo je bude financovat a spravovat. Má se tak omezit bydlení v ubytovnách, jejichž majitelé inkasují od státu značné částky.
  E15, 10. 6. 2014
 • Nezaměstnanost v květnu klesla na 7,5 procenta. Práci hledá o 25 000 lidí méně (zprávy.rozhlas.cz)
  ilustrační fotoNezaměstnanost v květnu klesla o čtyři desetiny bodu na 7,5 procenta. Bez práce bylo 549.973 lidí, oznámil dnes Úřad práce. Před měsícem bylo lidí bez práce asi o 25 000 lidí víc. Pokles nezaměstnanosti bude podle odborníků díky oživování ekonomiky pokračovat.
  zprávy.rozhlas.cz, 9. 6. 2014
 • Nezaměstnanost v květnu klesla. Volných míst je nejvíc za pět let (iDNES.cz)
  ilustrační fotoFronty na úřadech práce se za květen zkrátily o 25 tisíc uchazečů. Nezaměstnanost tak klesla proti dubnu o čtyři desetiny procenta na 7,5 procenta a bez místa je 549 973 lidí. Počet volných míst byl v květnu nejvyšší za posledních pět let, napětí na pracovním trhu tak bude v dalších měsících polevovat.
  iDNES.cz, 9. 6. 2014
 • Nadávky, kopance. Lidé útočí na úředníky (denik.cz)
  ilustrační fotoTak nežer a něco dělej! Kde mám složenku s penězi?! Jsou to moje peníze! Okamžitě mi ji dej, nebo si jdu stěžovat! Počkám si na tebe? a rozkopu ti tvoji dr*ku! Rakovinu ať máš v hubě! Ptáte se, kde se „hovoří" těmito větami?
  denik.cz, 9. 6. 2014
 • Reforma penzijního systému, Dvacet minut (ČRo Radiožurnál)
  ilustrační fotoO budoucí reformě penzijního systému v ČR a současné situaci hovořil předseda důchodové komise Martin Potůček v pořadu Dvacet minut na ČRo Radiožurnálu. Důchodová komise vznikla při ministerstvu práce a sociálních věcí a jejími členy jsou zástupci koalice, opozice a odborné veřejnosti.
  ČRo Radiužurnál, 9. 6. 2014
 • Michaela Marksová: Rozhovor - Matky, do práce (HN)
  ilustrační fotoBýt doma s dítětem čtyři roky je spíš handicap, připouští žena, jejíž vstup do vlády budil od počátku emoce. Hlasitá bojovnice za ženská práva by ráda umožnila rodičům rychlejší návrat do práce. Pomůže si tím, co už dřív udělal Petr Nečas. Více se dozvíte v rozhovoru s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou, který poskytla pro Hospodářské noviny.
  Hospodářské noviny, 6. 6. 2014
 • Češi berou v průměru 24 806 korun (Hospodářské noviny)
  ilustrační fotoPrůměrná mzda v Česku ke konci prvního čtvrtletí vzrostla na 24 806 korun měsíčně. Jak vyplývá ze včera zveřejněných údajů Českého statistického úřadu, oproti stejnému období roku 2013 stoupla o 793 korun, tedy o 3,3 procenta.
  Hospodářské noviny, 6. 6. 2014
 • Ministryně v Chomutově slíbila změny (Chomutovský deník)
  ilustrační fotoZměna zákona o hmotné nouzi, podpora projektů sociálních služeb, prodloužení podpory veřejně prospěšných prací z jednoho na dva roky či návrat k původním podmínkám výkonu veřejné služby.
  Chomutovský deník, 6. 6. 2014
 • Marksová už ví, co se sociálně vyloučenými. Prozradila to v Chomutově (parlamentnilisty.cz)
  ilustrační fotoZměny zákonů a podporu sociálních programů slíbila ve čtvrtek ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová z ČSSD na jednání s vedením chomutovské radnice. Chomutov je podle ní příkladem, jak má správně fungovat práce se sociálně vyloučenými obyvateli.
  parlamentnilisty.cz, 5. 6. 2014
 • Odešel z byznysu a čistí ministerstvo od IT chaosu (HN)
  ilustrační fotoPrvní týdny na ministerstvu dnes Robertu Baxovi splývají: od rána v úřadu, procházení desítek smluv, jednání s úředníky, pak pozdě večer domů do Plzně... „A ráno se zase probudit do zlého snu,“ vzpomíná.
  Hospodářské noviny, 5. 6. 2014
 • S podporou fondů vzniklo 82 tisíc nových pracovních míst (HN)
  ilustrační fotoZvyšování zaměstnanosti pokrývá 7,8procenta všech schválených finančních prostředků. Nejvýznamnějšími projekty v této oblasti jsou především projekty Vzdělávejte se! a Vzdělávejte se pro růst!, na které se soustředily úřady práce v jednotlivých regionech České republiky.
  Hospodářské noviny, 5. 6. 2014
 • V Ralsku vyroste nová továrna. Dá práci až třem stovkám lidí (Mladá fronta DNES)
  ilustrační fotoVýznamnou šanci vymanit se ze sevření vysoké nezaměstnanosti dostane Českolipsko. V Ralsku - Kuřivodech vyroste nová továrna, která chce zaměstnat až 300 lidí. Svou novou pobočku tam v červenci příštího roku otevře firma KV Final, která vyrábí součástky pro automobilový průmysl.
  Mladá fronta DNES, 4. 6. 2014
 • Minimální mzda od ledna stoupne na 9000 korun (ČTK)
  ilustrační fotoZvýšení minimální mzdy na 9 000 korun od ledna 2015 bylo hlavním tématem diskuse, které se zúčastnila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v rozhovoru na ČRo - Radiožurnálu. Na včerejším jednání tripartity to dohodli zástupci odborů, zaměstnavatelů a státu. Zvýšení minimální mzdy ještě musí schválit vláda.
  ČTK, 3. 6. 2014
 • Michaela Marksová: Rozhovor - Zvýšení minimální mzdy (ČRo Radiožurnál)
  ilustrační fotoZvýšení minimální mzdy na 9 000 korun od ledna 2015 bylo hlavním tématem diskuse, které se zúčastnila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v rozhovoru na ČRo - Radiožurnálu. Na včerejším jednání tripartity to dohodli zástupci odborů, zaměstnavatelů a státu. Zvýšení minimální mzdy ještě musí schválit vláda.
  ČRo Radiožurnál, 2. 6. 2014
 • Michaela Marksová: Rozhovor - Doporučení Evropské komise, Události (ČT 1)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová poskytla rozhovor v pořadu Události na ČT1, ve kterém se vyjadřovala k aktuálním výtkám ze strany Evropské komise vůči ČR v oblastech důchodového systému a například podpory rodin s dětmi na trhu práce.
  ČT 1, 2. 6. 2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.8. 2019 000 08:40.