Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Květen:

Přehled o dobách pojištění je dostupnější, ČSSZ zavedla registr kont pojištěnců (podnikatel.cz)

Individuální konta pojištěnce mohla být uložena do nově vybudovaného registru, který umožní jejich automatickou aktualizaci v případě, že dojde ke změně v údajích o pojištěnci, na základě nově příchozích dokladů a průběžné opravy chybných datových vět, vysvětluje mluvčí České správy sociálního zabezpečení Jana Buraňová. Registr individuálních kont pojištěnce je veřejnosti zpřístupněn od dubna tohoto roku. Lidem nabízí snadnější možnost získat přehled o dobách pojištění a náhradních dobách pojištění. Před touto službou měl zájemce možnost o přehled žádat pouze jednou ročně.

Jedná se o projekt, který je financován z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Vůbec prvním z výstupů projektu bylo již v roce 2011 zprovoznění call centra jako telefonické podpory pro klienty, kteří využívají elektronické podávání formulářů a upřednostňují elektronickou komunikaci s úřadem, dodává Buraňová.

Zdroj: podnikatel.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 29.5.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 11:16.