Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Květen:

Michaela Marksová: Rozhovor - Zvýšení slevy na dani na druhé dítě (ČRo Plus)

Eva ZILIZIOVÁ, moderátorka
Vládní koalice se domluvila také na zvýšení slevy na dani pro příští rok na druhé dítě o 200 korun a na další dítě o 300 korun. Teď je sleva na každé dítě 1 117 korun. Podle KDU-ČSL se koaliční politici dohodli na růstu slevy i v dalších letech. Zástupci ČSSD a ANO to nepotvrdili. Podle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové z ČSSD výše slevy záleží na možnostech státního rozpočtu. Rodinám s více dětmi podle ní ale pomůže.

Michaela MARKSOVÁ, ministryně práce a sociálních věcí /ČSSD/
Musíme si uvědomit, že sleva na dani je užitečná pro rodiny, které pracují, to znamená, že musí mít určitý příjem tak, aby jim ta sleva na dani byla prospěšná. Takže já jsem pro jakoukoli podporu rodinám s dětmi, protože si myslím, že podporujeme rodiny, které vychovávají naší budoucnost.

Zdroj: ČRo Plus

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 28.5.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 23:55.