Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Květen:

O dotaci se přihlásily desítky zájemců (Právo)

„Jsem rád, že vláda pokračuje v aktivitách na pomoc krajům, které mají potíže. V relativně krátké době se podařilo vytvořit další konkrétní a praktický nástroj, který pomůže regionům s vysokou nezaměstnaností,“ uvedl vládní zmocněnec pro Moravskoslezský a Ústecký kraj Jiří Cienciala.

Z celkové částky dostane Moravskoslezský kraj 75 miliónů, na zbývající dva kraje čeká vždy 50 miliónů korun.

„Cílem podpory je zvýšení šancí nezaměstnaných nebo osob ohrožených na trhu práce, a to prostřednictvím cíleného využití nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti,“ uvedla mluvčí Generálního ředitelství Úřadu práce ČR Kateřina Beránková.

Dodala, že o podporu mohly žádat kraje, vzdělávací a poradenské instituce, regionální hospodářské komory i nestátní neziskové organizace.

„Na jeden projekt mohou žadatelé získat 500 tisíc až 30 miliónů korun, nemusí prokazovat vlastní zdroje pro financování projektu,“ upozornila.

O dotaci mohli zájemci žádat do 16. května. Z Moravskoslezského kraje dorazily desítky žádostí.

„Klíčové aktivity se týkají zejména poradenství, bilanční a ergodiagnostiky, různě zaměřených konkrétních rekvalifikací, poradenské podpory při hledání pracovního uplatnění pro skupiny obtížně umístitelných uchazečů. Zejména jde o projekty zaměřené na mladé osoby do 25 let, matky s dětmi, uchazeče nad 50 let, osoby se zdravotním postižením a dlouhodobé nezaměstnané,“ objasnila Beránková.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 26.5.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 23:48.