Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Květen:

Zákon o sociálním bydlení patří mezi priority (Veřejná správa)

Chystaný zákon by měl pomoci nejen lidem ohroženým sociálním vyloučením, kteří v současnosti často končí na předražených a nedůstojných ubytovnách, ale i všem, kterým hrozí z jakéhokoliv důvodu ztráta bydlení.

„Zákon o sociálním bydlení patří mezi moje priority, a proto chceme proces vzniku a schválení zákona urychlit. Pokud se nám podaří najít politickou shodu, mohl by vejít v platnost dřív, než je uvedeno v legislativním plánu vlády,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Na ministerstvu se proto poprvé sejde meziresortní odborná komise. Členy komunikační platformy budou zástupci ministerstva práce a sociálních věcí, pro místní rozvoj, vnitra, zdravotnictví, průmyslu i zástupci z Asociace krajů České republiky, Svazu měst a obcí České republiky a dalších občanských iniciativ a neziskových organizací. Zákon umožní fungování sociálního bydlení, a to jak prostřednictvím nové výstavby, tak využitím stávajícího bytového fondu obcí a ostatních pronajímatelů. Podle náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku Zuzany Jentschke Stőcklové musí sociální bydlení znamenat opravdu důstojné a dostupné bydlení, ne ubytování.

„Náklady na bydlení v posledních letech rostou rychleji než mzdy. Každý rok se tak zvyšuje počet příjemců sociálních dávek. Příspěvek na bydlení pobíralo vloni v průměru téměř 194 tisíc lidí, doplatek na bydlení 65 tisíc občanů,“ vysvětlila náměstkyně.

Zdroj: Veřejná správa

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 22.5.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.9. 2019 000 22:19.