Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Květen:

Stáže ve firmách. Spása nezaměstnaných a absolventů škol bez praxe? (podnikatel.cz)

Lidé bez práce absolvují stáž ve firmě, kde získávají jak teoretickém, tak praktické dovednosti. Stáže jsou bez nároku na mzdu, ale státní příspěvky stážistům zůstávají. Hrazeno je také stravné a za určitých podmínek cestovné a ubytování.

Po téměř dvou letech od spuštění se ukazuje, že tento model dobře funguje. Absolventi stáží si pochvalují, že se seznámili s praktickým chodem firmy i že jim stouplo profesní sebevědomí, prozradila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Firmy si tak zaučují potenciální zaměstnance

Od začátku projektu, od června roku 2012, proběhlo více než 6000 stáží. Firmy ve stážistech vidí své potenciální zaměstnance. Další spolupráce se dočkalo 40 procent absolventů. Každý pátý účastník stáže dostal v závěru stáže nabídku stálého zaměstnání, další pětina pak nabídku na různé formy externí spolupráce. A i od dalších absolventů projektu víme, že jim stáž pomohla při dalším hledání práce, u pohovoru totiž nenaráželi na jednu z nejčastějších překážek – nedostatek praxe v oboru, hlavní manažerka projektu Kateřina Šímová.

Stáže ve firmách jsou určeny pro nezaměstnané, absolventy škol bez praxe, ale i pro osoby zdravotně znevýhodněné a zdravotně postižené. Registrace je bezplatná a nezávazná. Další nové stáže odstartují začátkem června.

Zdroj: podnikatel.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 22.5.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 09:08.