Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Ministryně Marksová se setkala s velvyslanci zemí EU, OECD a Číny

Efektivnější služby zaměstnanosti, posílení úřadů práce, lepší spolupráce s nestátními neziskovými organizacemi, příprava nové důchodové reformy, zlepšení postavení seniorů ve společnosti - to jsou některé z priorit a připravovaných kroků, které ministryně podrobněji představila přítomným.

Ministryně Marksová také detailněji popsala návrhy opatření, které jsou nyní v legislativním procesu v Poslanecké sněmovně, jako je například zákon o dětské skupině. Ten by měl zlepšit oblast sladění rodinného a pracovního života, péči o předškolní děti a plynulejší návrat rodičů zpět do práce. Oblast, ve které za většinou západoevropských zemí zatím stále zaostáváme.

Nejvíce dotazů velvyslanců směřovalo na problematiku soužití většinové společnosti a romského etnika. A samostatnou a rozsáhlou kapitolou v diskusi byl také nově připravovaný a tolik očekávaný zákon o sociálním bydlení, který má zamezit zneužívání dávek u lidí žijících v ubytovnách.

Velvyslanci všech zúčastněných zemí se s ministryní Michaelou Marksovou dohodli na potřebě intenzivnější výměny zkušeností s řešení problémů v sociální a rodinné oblasti v jednotlivých zemích.

FOTOGALERIE:

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 20.5.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.5. 2019 000 01:28.