Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Květen:

Snížit míru nezaměstnanosti, to je cíl nového projektu (Pardubický deník)

Na tuto otázku chce odpovědět projekt Fondu dalšího vzdělávání, příspěvkové organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Projekt nese název Stáže ve firmách a zprostředkovává absolventům stáž ve firmách, které podnikají v jejich oboru. Absolventi si tak ověří své dovednosti a získají zkušenosti, firmy na oplátku získají pomoc a možné budoucí zaměstnance.

„Stáže ve firmách pomáhají nezaměstnaným i v Pardubickém kraji, kde míra nezaměstnanosti v březnu dosáhla skoro osmi procent. Bez práce je přes sedmadvacet tisíc lidí,“ vysvětlila za organizátory Barbora Umancová.

Stáže po škole i po mateřské dovolené

Stáže ale nejsou určeny jen čerstvým absolventům škol, jak by se mohlo na první pohled zdát. Praxi mohou najít i dlouhodobě nezaměstnaní či ženy po rodičovské dovolené. Ověří si tak, co je v oboru nového a jiného, připomenou si, co už třeba pozapomněli.

Výhody pro zájemce o stáž jsou tedy jasné. Nejen ti ale mají díky projektu zisk. Spolupráce je totiž výhodná i pro poskytovatele stáží, kteří díky ní mohou nalézt vhodné zaměstnance a hned si je vyzkoušet. Navíc jim jsou proplaceny náklady na stáž.

„Téměř čtyřicet procent stážistů se osvědčilo a poskytovatel jim nabídl další spolupráci,“ uvedla pozitivní výsledky Barbora Umancová.

Přes dva tisíce zájemců v kraji

O nabídku stáží je velký zájem. Za dobu fungování projektu, tedy za rok a půl, se do něj zapojilo více než čtyřiatřicet tisíc zájemců a přes devět tisíc poskytovatelů. V Pardubickém kraji je zájemců zatím přes dva tisíce a poskytovatelů dvě stě čtyřicet.

„Velký zájem o stáže překonal naše očekávání. Jsme rádi, že nám rozpočtové možnosti dovolí realizovat více stáží, než je deklarováno. Podle našich odhadů uskutečníme celorepublikově přes šest tisíc stáží,“ pochlubila se s výsledky manažerka projektu Kateřina Šímová.

Stát se stážistou není vůbec těžké

Úspěšní absolventi stáží získají potvrzení o nabytých zkušenostech ve formě certifikátu Europass, který je uznáván po celé Evropské unii.

„Do projektu se stále ještě mohou hlásit zájemci. Na webových stránkách jsou vypsány aktuální nabídky,“ dodala Barbora Umancová.

Najít potřebnou praxi tedy není zase tak těžké. Stačí se přihlásit, vyplnit potřebné údaje, a pokud budete mít štěstí, třeba si za pár měsíců odnesete Europass i vy.

Zdroj: Pardubický deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 14.5.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.3. 2019 000 00:11.