Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Květen:

Problémy vyloučených lokalit bude řešit vládní meziresortní skupina (Právo)

„Ministerstvo průmyslu a obchodu by mělo podporovat příliv zahraničních investic, ministerstvo životního prostředí řešit otázku odpadů a výkupu druhotných surovin, ministerstvo vnitra spustit přestupkový zákon a registr přestupků, potírat drogové gangy a zaměřit se na prevenci kriminality, a ministerstvo práce a sociálních věcí primárně předložit zákon o sociálním bydlení,“ přiblížil Chovanec.

Do čtrnácti dnů by podle něj měl vzniknout základní koncepční materiál o spolupráci ministerstev.

„Předpokládám, že následně zhruba jednou za měsíc bude premiér požadovat, abychom předložili zprávu, jak ten proces pokračuje,“ řekl Chovanec.

Chovanec připomněl, že meziresortní skupina se nebude zabývat výhradně problémy Ústeckého kraje. Zároveň připustil, že právě v něm je několik vyloučených lokalit nejen na Šluknovsku, které navštívil v pondělí, ale i ve větších městech.

Jako primární pro řešení problémů vyloučených lokalit vidí ministr přijetí zákona o sociálním bydlení a zastavení vyplácení přemrštěných nájmů v ubytovnách.

„To nesnese odklad. Obchod s lidskou chudobou musí co nejdříve skončit,“ zdůraznil ministr vnitra.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 14.5.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 00:52.