Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Ministryně jednala o podpoře zaměstnanosti v Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském kraji

„Pracovní místa vytvořit umíme, ale problém je s jejich dlouhodobou udržitelností. Jsem proto ráda, že vznikne pracovní skupina ze zástupců ministerstva, krajů a obcí, která spojí zájmy a potřeby všech aktérů. Důležitá bude také spolupráce se školami, regionálními partnery a hlavně samotnými zaměstnavateli,“ uvedla úvodem ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Na jednání silně rezonovala potřeba uplatňovat komplexní a dobře koordinované systémové řešení skrze takzvané Teritoriální pakty zaměstnanosti a implementaci Iniciativy pro podporu zaměstnanosti mládeže. Neměla by tedy vznikat izolovaná opatření, jak k tomu docházelo častokrát v minulosti.

„Hlavním cílem by měla být opravdová efektivita čerpání dotací, a pak také průběžné vyhodnocování jak se tyto programy promítnou do růstu HDP“, uvedl zmocněnec vlády pro Moravskoslezský a Ústecký kraj Jiří Cieńciala.

Opatření na podporu zaměstnanosti musejí být přesně a včasně zacílené na jednotlivé skupiny obyvatel a příslušný region, lépe koordinované na všech úrovních státní správy a samosprávy a jejich efekt musí být měřitelný.

„Musíme se naučit lépe vyhodnocovat efektivnost a návratnost opatření, podobně jako je to běžné například v bankovním či soukromé sektoru,“ uzavřel náměstek pro ekonomiku Martin Kučera.

FOTOGALERIE:

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 14.5.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.3. 2019 000 09:14.