Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Duben:

Na posílení aktivní politiky zaměstnanosti dostane náš kraj 75 milionů korun (Opavský deník)

Cílem podpory je zvýšení šancí nezaměstnaných lidí nebo osob ohrožených na trhu práce prostřednictvím využití nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti v těchto regionech.

„Podpora zaměstnanosti je investicí, která se našemu státu i Evropské unii vrátí. Posílení aktivní politiky zaměstnanosti patří mezi moje prioritní úkoly a tyto kraje to potřebují,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

O finanční podporu mohou žádat zmíněné kraje, vzdělávací a poradenské instituce, regionální hospodářské komory a nestátní neziskové organizace. Podpořeny mohou být motivační aktivity, poradenské projekty, rekvalifikace a zprostředkování zaměstnání. Na jeden projekt mohou žadatelé získat 500 tisíc až 30 milionů korun a nemusí prokazovat vlastní zdroje pro financování projektu. Žádosti je možné podávat od 25. dubna do 16. května letošního roku.

„Jsem rád, že tato vláda pokračuje v aktivitách na pomoc krajům, které mají potíže. V relativně krátké době se podařilo vytvořit další konkrétní a praktický nástroj, který pomůže regionům s vysokou nezaměstnaností,“ dodal vládní zmocněnec pro Moravskoslezský a Ústecký kraj Jiří Cienciala.

Projekty Evropského sociálního fondu od roku 2007 pomohly statisícům lidí při návratu na trh práce.

„V současnosti je už většina dostupných financí přidělena na projekty, které podporují statisíce lidí různého věku i vzdělání. Kromě jejich lepšího uplatnění na trhu práce zajišťují i vytvoření tisíců pracovních míst,“ informovala mluvčí vládního zmocněnce Jana Dronská.

Zdroj: Opavský a hlučínský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 28.4.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 05:23.