Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Duben:

Stavaři jsou pod drobnohledem inspekce práce, úrazů neubývá (podnikatel.cz)

Svůj zájem směřují hlavně k práci ve výškách. Důvodem je fakt, že téměř 50 % smrtelně pracovních úrazů se stane právě při pádu z výšky na staveništi. Opomíjena není ani bezpečnost práce při zemních pracích, při manipulaci s materiálem a při montážních pracích včetně ostatních souvisejících činností na staveništi.

Snaha snížit pracovní úrazovost je spojena také s kontrolou plnění úkolů zadavatele stavby a koordinátora BOZP na staveništi.

„Cílem úkolu je především zjišťovat, zda zadavatelé stavby plní podmínky dané zákonem č. 309/2006 Sb. a zda koordinátoři BOZP pracují v souladu s předpisy“, dodává Ivona Foltisová z kanceláře generálního inspektora Státního úřadu inspekce práce v Opavě.

Inspektoři budou častými hosty také ve výrobních provozech

Kontroly bezpečnosti práce ve výrobních provozech se zaměří především na používání zdvihacích zařízení a prostředků pro zavěšení a uchopení břemene. Do zorného pole inspektorů se dostane i práce revizních techniků působících v této oblasti, doplňuje Foltisová.

Zdroj: podnikatel.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 17.4.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 20:24.