Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Duben:

Ministryně práce sfárala do dolu (Moravskoslezský deník)

„Pro mě to byla půlhodina, zajímavá a příjemně prožitá. Byla to také užitečná zkušenost. Dobře si totiž uvědomuji, že něco jiného je krátká návštěva a něco úplně jiného je pak v tak náročných podmínkách pracovat,“ uvedla ministryně a dodala, že vládu čeká v blízké době projednávání novely o důchodovém pojištění.

„V souvislosti s ní se nabízí možnost rozšířit počty horníků, kteří by mohli odejít do předčasného důchodu. Tuto novelu považuji za velmi důležitou,“ doplnila Michalea Marksová.

Při své včerejší návštěvě se setkala také s hejtmanem kraje Miroslavem Novákem i ředitelkou krajské pobočky Úřadu práce v Ostravě Yvonou Jungovou a také okresními řediteli úřadů práce.

V souvislosti s ubytovnami ministryně uvedla, že za nejnaléhavější považuje vyřešit situaci týkající se doplatku na bydlení.

„Majitelé ubytoven nehorázně vydělávají. Novela, kterou navrhujeme, je taková první pomoc, která by zneužívání těchto doplatků zamezila. Doplatek by podle novely už neměl být vyplácen na jednoho člověka, ale na obytný prostor. Z hlediska dlouhodobějšího je třeba připravit zákon o sociálním bydlení,“ dodala Michaela Marksová.

Zdroj: Moravskoslezský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 9.4.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 11:41.