Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Duben:

Pokuty kvůli bezpečnosti práce loni dosáhly 43 milionů (aktualne.cz)

Inspektoři loni uskutečnili 16 820 kontrol zaměřených na bezpečnost práce a udělili 991 pokut.

Nejčastějšími příčinami kontrol jsou ochrana zdraví při práci, zdravotní úrazy, stav technických zařízení, včetně vedení veškeré dokumentace. Kromě fyzických kontrol na pracovišti, které se týkají například bezpečnosti a uspořádání pracoviště nebo technického stavu strojů, provádí úřad také administrativní kontroly zjišťující z velké části dokumentaci o pracovních úrazech, školení zaměstnanců i dokumentaci o vyhledávání a prevenci pracovních rizik.

“Nejčastěji jsou zjišťovány nedostatky ve vedení dokumentace, týkající se bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, zejména u malých a středních zaměstnavatelů,“ říká ředitel odboru bezpečnosti práce Státního úřadu inspekce práce Ondřej Varta.

V zaměstnání se loni zranilo 39 412 lidí, sto osm z nich na následky úrazu zemřelo. Ve srovnání s rokem 2012 se situace mírně zlepšila - tehdy inspekce zaznamenala přes 44 tisíc pracovních úrazů, z toho 113 smrtelných.

Zdroj: aktualne.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 8.4.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 05:20.