Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Duben:

Míra nezaměstnanosti v eurozóně se v únoru nezměnila, v EU klesla (finance.cz)

Ekonomové v průzkumu agentury Reuters předpokládali, že míra nezaměstnanosti v měnové unii bude v únoru činit rovných 12 procent, a zůstane tak na lednové úrovni uváděné původně. Eurostat ale údaje za posledních několik měsíců upravil směrem dolů.

Statistici odhadují, že v celé EU bylo v únoru bez práce 25,9 milionu lidí, z toho skoro 19 milionů v eurozóně. Oproti lednu se ale počet nezaměstnaných v členských státech EU snížil o 65.000, z toho o 35.000 ve státech platících eurem.

Z jednotlivých členských zemí mělo v únoru nejnižší nezaměstnanost Rakousko (4,8 procenta), Německo a Lucembursko. Naopak nejvyšší byla v Řecku, kde dostupný údaj za prosinec hovoří o 27,5 procenta, a ve Španělsku.

Vysoká zůstává míra nezaměstnanosti mezi mladými do 25 let. V EU v únoru činila 22,9 procenta a v eurozóně 23,5 procenta. V meziročním srovnání však v obou regionech došlo k jejímu snížení. Nejvíce nezaměstnaných mezi mladými mělo Řecko, kde podle prosincových údajů její míra tehdy činila 58,3 procenta, Španělsko a Chorvatsko.

Zdroj: finance.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 2.4.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 23:49.