Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Březen:

Dětská skupina pomáhá znevýhodněným (Právo)

Dětská skupina nabízí alternativu k mateřským školkám, které se stále potýkají s nedostatkem míst, připomněla včera během svojí návštěvy ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Žižkovské zařízení pojme dvanáct tří- a čtyřletých ratolestí. Za návštěvu, na rozdíl od klasické mateřinky, se nic neplatí.

„Rodiče, kteří k nám vodili starší děti, se ptali, jestli můžou vzít i menší,“ vzpomínala ředitelka školy Irena Meisnerová, kde se zrodila myšlenka.

Učitelka Vendula Bilyová, které pomáhá asistentka, zatím mapuje, kam se svými svěřenci může zajít, a snaží se vštípit jim řád. Můžou se vyřádit ve velké herně, pak zas nějaký čas sedí na polštářích a pracují.

„V sociálně slabých rodinách kolikrát nemají čas ani chuť číst pohádky, probírat věci, jak se děje v normálních rodinách. Vstupní potenciál do školy pak tyto děti mají daleko nižší,“ zmínila Meisnerová, v čem také je dětská skupina užitečná.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 25.3.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.4. 2019 000 13:43.