Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Březen:

Pět milionů lidí spoří na penzi (5plus2)

Drtivá většina Čechů, kteří si platí na penzi ve třetím pilíři, jsou stále v takzvaných transformovaných fondech, které jsou už uzavřené. Těchto 4,87 milionu lidí přispívá formou penzijního připojištění. V nich pokračuje pokles účastníků a lidé postupně přestupují do účastnických fondů. Nemluví se už o připojištění, ale o doplňkovém penzijním spoření.

Jak vysoký je příspěvek?

Počet lidí ve třetím pilíři meziročně klesl o 190 tisíc pod pět milionů. Účastnické fondy jsou více motivační. Je možné dosáhnout většího příspěvku státu, ale pouze při vyšších úložkách oproti starému systému. Průměrný příspěvek účastníka v nových účastnických fondech III. pilíře byl 749 korun měsíčně. Na penzijní připojištění (transformované fondy) nebo doplňkové penzijní spoření (účastnické fondy) přispívá pětina zaměstnavatelů.

Zdroj: 5plus2

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 24.3.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.2. 2018 000 08:31.