Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Březen:

První nezaměstnaní nad 50 let se rekvalifikovali (regionální deníky)

„Projekt je určen pro obyvatele Prahy 10 a podmínkou pro účast v projektu je dovršení 50 let věku a nezaměstnanost. Snažíme se tak vyřešit dva problémy najednou a zdá se, že projekt je úspěšný,“ uvedl starosta Bohumil Zoufalík (Nez.).

Do Projektu 50+ se podle starosty stále mohou hlásit zájemci, pro které jsou ještě volná místa ve 2. a 3. běhu kurzů. Jedná se o rekvalifikační kurz na pozici pracovník v sociálních službách, který připravili pro osoby 50+ pracovníci sociálního odboru. První část kurzu měla u jeho účastníků pozitivní ohlas, podle radnice jsou přesvědčeni, že se díky jeho absolvování zvýší jejich šance na uplatnění se na trhu práce v oblasti sociálních služeb.

„Kurz je výborný. Jsem velice ráda, že nás nehází do starého železa a že se díky rekvalifikaci budu moci ucházet o zaměstnání. Dozvěděli jsme se spoustu přínosných informací, které využijeme v praxi. Po skončení kurzu nemám strach, že bych si nenašla zaměstnání,“ řekla v této souvislosti paní Mačenková, jedna z úspěšných účastnic kurzu.

Nejúspěšněji rekvalifikovaní účastníci mohou nastoupit na tříměsíční tréninková pracovní místa. Tato praxe bude placená a umožní účastníkům ověřit si nabyté dovednosti v reálném prostředí přímo u poskytovatelů sociálních služeb. Projekt nabízí příležitost celkem pro 75 osob rozdělených do tří skupin. Každá postupně absolvuje cca dvouměsíční cyklus rekvalifikací a školení zdarma. Projekt je podpořen z ESF v rámci Operačního programu Praha Adaptabilita. Pro zájemce o účast: stále se mohou hlásit zájemci, pro které jsou ještě volná místa ve 2. a 3. běhu (ÚMČ, Praha 10, Vršovická 68, kancelář číslo 204, budova C, 2. patro) nebo tel.: 267 093 554.

Zdroj: Praha 10

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 18.3.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 03:00.