Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Březen:

Statisícům pomohly projekty ESF (Veřejná správa)

„Některé skupiny obyvatel jsou na trhu práce dlouhodobě znevýhodněné. Podpora zaměstnanosti je investicí, která se našemu státu i Evropské unii vrátí. Snížení nezaměstnanosti padesátníků, žen po rodičovské dovolené a absolventů je pro nás jednou z priorit,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Na význam práce v životě člověka upozorňuje také letošní ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

„Práce lidi spojuje, protože ji řeší všichni - ti, kdo ji hledají, ti, kdo se bojí, že o ni přijdou, i ti, kdo v ní musí trávit příliš času a přicházejí o svůj soukromý život,“ doplnila PR manažerka festivalu Bohdana Rambousková.

Do 12. 3. 2014 mohou Jeden svět navštívit diváci v Praze, poté v dalších 33 městech po celé České republice.

„Za velmi důležitou považuji také podporu rodin s dětmi a začleňování sociálně vyloučených či sociálním vyloučením ohrožených osob,“ dodala Michaela Marksová.

S aktivním řešením nezaměstnanosti přicházejí projekty Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, které jsou financovány z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu. Na osobní rozvoj, vzdělávání a začleňování ohrožených skupin do společnosti bylo přiděleno v rámci jednotlivých projektů přes 51,8 miliardy korun. Nejvíce, 19,5 miliardy korun, se využilo na projekty zaměřené na zlepšování přístupu k zaměstnání a prevenci nezaměstnanosti. Přes 13 miliard korun směřovalo na projekty podporující sociální služby a sociální začleňování. Některé projekty již skončily, jiné ještě běží a budou prostředky využívat až do konce roku 2015. Projekty se zaměřují na absolventy, lidi po padesátce, rodiče po rodičovské dovolené, osoby s hendikepem a další. Nezapomínají však ani na zaměstnavatele, kteří zvyšují konkurenceschopnost vzděláváním svých zaměstnanců a vytvářením optimálních pracovních podmínek. V současnosti je již téměř 95 procent financí přiděleno na projekty, které podpořily statisíce lidí různého věku i vzdělání. Kromě jejich lepšího uplatnění na trhu práce zajistily i na dobu minimálně jednoho roku vytvoření tisíců pracovních míst. K dispozici zbývají už jen 4,4 miliardy korun.

Zdroj: Veřejná správa

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 13.3.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 08:34.