Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Březen:

Schůzky starostů a ředitelů pracovišť ÚP zlepší systém dávek (Moderní obec)

Na setkáních se budou informovat o aktuálním dění a záměrech v oblasti sociálních dávek a upozorňovat na případné problémy. Rovněž budou (v mezích zákona) sdílet informace tak, aby se dávky co nejméně zneužívaly. Na společném po stupu se dohodly výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR Jana Vildumetzová s ředitelkou Úřadu práce ČR Marií Bílkovou.

„Dostatečné a aktuální informace jsou základním předpokladem funkčního systému sociálních dávek,“ uvedla Jana Vildumetzová s tím, že nedostatečná komunikace v minulosti zkomplikovala život lidem, kteří potřebují pomoc státu a také pracovníkům státní správy a samosprávy, kteří služby veřejnosti poskytují.

„Sociální dávky dnes vyplácíme systémem, k němuž jsme se letos - přestože se delší dobu neaktualizoval - vrátili na základě rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže,“ popsala Marie Bílková.

Zvýšit informovanost a více zapojit obce do systému sociálních dávek by měl pomoci také seminář k sociální práci ve spolupráci ÚP ČR a Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV). Svaz by zase - rovněž ve spolupráci s MPSV - uspořádal seminář pro starosty na téma sociální podnikání. Pomohla by také změna zákonů, která by umožnila on-line sdílení aktuálních informací mezi úřady pomocí funkčních a průběžně doplňovaných centrálních registrů.

Zdroj: Moderní obec (newsletter)

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 13.3.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 05:02.