Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Únor:

V Ústeckém kraji by mohla vzniknout nová pracovní místa (denik.cz)

Nezaměstnaní by také mohli najít uplatnění ve velkých podnicích se státní účastí, jako jsou třeba Lesy ČR nebo České dráhy, dodala generální ředitelka Úřadu práce ČR Marie Bílková. Nezaměstnanost je v Ústeckém kraji nejvyšší z celé země, v lednu činila 11,9 procenta. Bez práce tam bylo 68.393 lidí.

Bubeníček uvedl, že rada například projednávala možné mechanismy, jak přivést do kraje peníze z Úřadu práce.

"Bavili jsme se i o tom, tak, jak jsme to udělali už v minulém roce, opět využít příspěvkové organizace kraje a organizace, které zřizuje Ústecký kraj. Že by se tam dala zřídit nová pracovní místa," řekl Bubeníček.

Nerentabilní pracovní místa

Bílková dodala, že krokem ke zvýšení zaměstnanosti je také vyhledávání pracovních míst, která v zásadě existují, ale nejsou obsazená, protože pro zaměstnavatele není jejich výkon rentabilní.

"To by se dalo řešit zejména u firem, které mají nějakou státní účast, tím, že bychom se domluvili s jejich vedením a oni by tyto práce zajišťovali pomocí našich uchazečů. Mám na mysli například Lesy (Lesy ČR), všechna možná Povodí, například i České dráhy," dodala Bílková.

Podle ní by tímto způsobem mohlo po celé zemi přibýt tisíce až desetitisíce pracovních míst. Byla by státem dotována stejně, jako je tomu v soukromém sektoru.

Předseda rady a europoslanec Richard Falbr (ČSSD) dodal, že zvýšení zaměstnanosti v Ústeckém kraji je závislé také na úspěšnosti v jednání s novými investory, například v průmyslové zóně Triangle. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová (ČSSD) podotkla, že nová pracovní místa by měla vznikat především přirozeně, díky rostoucí ekonomice, systém politiky aktivní zaměstnanosti by měl být jen podpůrným prostředkem.

Zdroj: denik.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 19.2.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 06:59.