Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2014 » Únor:

Vláda pomůže řešit nezaměstnanost (Právo)

Kraj spolu s dalšími organizacemi loni vytvořil takzvaný Pakt zaměstnanosti Ústeckého kraje, na jednání k němu oficiálně přistoupil i Úřad práce ČR. Pakt zaměstnanosti, do kterého loni vstoupily kromě hejtmanství i Krajská hospodářská komora ÚK, Hospodářská a sociální rada ÚK, Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a nyní i Úřad práce ČR má za cíl zvýšit do roku 2020 zaměstnanost v kraji alespoň na úroveň srovnatelnou s ostatními kraji země.

Na jednání byl přijat závěr co nejvíce čerpat evropské peníze na podporu zaměstnanosti.

„Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje setkání zorganizovala, abychom si ujasnili, co dělat, abychom situaci s nezaměstnaností co nejúčinněji řešili,“ řekl předseda HSR Ústeckého kraje a europoslanec Richard Falbr (ČSSD).

Nápomocná při řešení nezaměstnanosti chce být ministryně Marksová Tominová. „Ústecký kraj má společně s Moravskoslezským krajem největší problémy. Věřím, že se ve vládě budou řešit přednostně,“ uvedla.

Velkou vstřícnost nové ministryně uvítal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

„S jednáním jsem velice spokojen. Jak paní ministryně, tak generální ředitelka Úřadu práce byly ochotny naslouchat našim problémům,“ řekl Bubeníček s tím, že úředníci již připravují konkrétní kroky spolupráce s ministerstvem.

„V první fázi budou vznikat nová místa v organizacích, které zřizuje Ústecký kraj, pak bude záležet také na podnikatelích,“ dodal Bubeníček.

Problémy sehnat zaměstnání v regionu, ale i v celé České republice mají často mladí lidé, hlavně ti, kterým chybí vzdělání nebo praxe.

„Mnohdy se stává, že firmy pracovní místa mají, ale mají problém sehnat kvalifikované pracovníky,“ upozornil předseda Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje František Jochman. Úřad práce má ale program na podporu zaměstnávání mladých lidí do 30 let.

„Projekt se velmi osvědčuje, je velká pravděpodobnost, že lidé zůstanou v zaměstnání tam, kde byli na praxi či na stáži,“ uvedla generální ředitelka Úřadu práce ČR Marie Bílková.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 18.2.2014

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 20:30.